Własny serwer pocztowy

Witam,

mam pytanko czy istnieje jakiś bezpłatny serwer pocztowy? Taki jak np. o2 czy interia, wp? Taki żebym na własny serwer wgrał i mi działał jako normalna poczta (odbierał maile i wysyłał, razem z załącznikami). No i żeby w razie czego konto dało się podpiąć do klienta pocztowego (Thunderbirda). Istnieje taki skrypt?

Widziałeś bezpłatne lodówki albo telefony komórkowe? Nie ma bezpłatnych serwerów. Można stworzyć sobie swój serwer pocztowy, wymaga to zainstalowania na nim oprogramowania np. Mercury Mail, ale to wymaga szerokich uprawnień. Raczej konieczny był by serwer dedykowany. Bez pieniędzy nic nie załatwisz, dlatego jest gmail i inni.

Mi chodziło o skrypt serwera pocztowego. A nie na jakim serwerze sobie będę stawiał ten skrypt.

Oprócz tego Mercury Mail to nadawałoby się takie coś: Project Zen Webmail, Roundcube, SquirrelMail, Open WebMail?

postaw sobie posftfix-a albo exim-a.

a coś prostszego do postawienia?

Taki Roundcube czy SquirellMail to tylko webmail, nakładka na serwer pocztowy w rodzaju postfix. Na “zwykłym” koncie hostingowym nie postawisz sobie serwera pocztowego, niezbędny ci będzie albo serwer VPS albo dedykowany.

Zresztą postfix to tylko SMTP, a do odbioru poczty potrzebny jest jeszcze np. Courier IMAP.