Własny serwer www na komputerze

Hej.

Chciałbym się was zapytać, jak można zrobić własny serwer www na własnym komputerze. Internetowe hostingi (cba,ugu itd) może i są darmowe, ale mają brzydkie reklamy, co mi przeszkadza. Na tym moim hostingu chciałbym edytować style, za freeko dla kolegów, więc łącza nie muszę mieć super, bo wbijać bd max 5 osób jednocześnie.

Takie rozwiązanie jest moim zdaniem również bardzo wygodne gdyż nie musisz przesyłać plików na zew. serwer. Poczytaj sobie o WAMP. Osobiście używałem WampServer, a teraz mam XAMPP (ze względu na ,lekkość"). Wystarczy zainstalować i uruchomić.

A może by tak: www.000webhost.com ?? Darmowe i bez reklam. A co do postawienia na swoim komputerze serwera to: http://www.programosy.pl/program,krasnal-serv.html

Własny serwer ma sens gdy masz łącze z dużym uploadem.W innym przypadku dostęp do Twojego serwera będzie wolny straszny.

Do budowy może posłużyć dowolny pecet z Ubuntu+LAMP -> poszukaj w Google

Grzesie1k - Dzięki, zobaczę :slight_smile:

MalyEdiPl - na 000webhost miałem, ale usuneli mi tak z dupy pisałem do nich i cisza więc to osbie odpuscilem.

DarkPeter - tak jak pisałem jakieś 5 osób na raz to maximum.

0host - miałem ale czasem zapchana baza danych mają i ciężko się dostać.

i Teraz tak : co wybrać ?

Krasnala czy WAMP-a ? bo LAMP to musze robi wirtualną maszyną ubuntu a to niepotrzebna robocizna :slight_smile:

Krasnal to przeżytek. Xamp, albo Wamp. Ew ręcznie apache, mysql i php. Tak czy siak przy twoich 5osobach przy łączu adsl mogą być z tym problemy. Strony będą ładować się mozolnie. A ty będziesz musiał mieć pc non stop włączonego. Nie wspominając o wymogu zewnętrznego ip.

O kurcze, mam wew. IP niestety :frowning: drobok dzięki, że napisałeś od razu i, że się nie musiałem trudzić na marne. Dzieki panowie,że mi pomogliście …