Własny serwer www w domu


(Laurii Wina) #1

Witam! W domu mam 1 komputer na który pracuje chciałbym aby miał on również możliwości małego serwera www a mianowicie bym mół mieć na nim stronke np ze zdieciami itd by pokazać rodzinie z zagranicy a nie przesyłąć im tego. Próbowałem zrobic to za pomocą Krasnal serv ale neistey on działa tylko w LAN. Dodam że komputer jest dobrej klasy z netem 2 Mb/s


(Skr3czu) #2

Moze webserv ?


(Airborn) #3

wina najprawdopodobniej wewnętrznego IP, kto jest dostawcą Twojego netu? zainteresuj się jakimś dyndns'em np. no-ip.org no-ip.pl być może pomoże, WebServ, alternatywa dla Krasnala, posiada wbudowanego klienta któregoś z tych dyndns'ów więc instalacja i obsługa jest banalna, nie wiem jak z krasnalem


(Bartekviper) #4

KrasnalServ jest najlepszy.


(Airborn) #5

nie ma to jak dobrze umotywować swoje zdanie :wink:


(Kubarek) #6

nie ma to jak instalować serwer z milionem niepotrzebnych rzeczy, zajmującego 100% RAMu i za dużo miejsca na dysku

dlatego właśnie nikt poważny ( oprócz początkujących, którzy używają oprogramowania na zasadzie ma działać i już ) nie używa KrasnalServ - są bowiem lżejsze i szybsze odpowiedniki: czysty apache + dodatki, xampp, webserv; zamienniki apache, takie jak lighttpd i abyss, etc, etc.


(Bartekviper) #7

Najlepiej zainwestuj w czas i skonfiguruj linuxa. Pod Ubuntu 6.12 serwer stawiałem i konfigurowałem. Jak nie linuxa to apache, mysql, itp. i konfiguracja.


(Remek Dobrowolski) #8

Polecam xamppa w wersji lite. Nie musisz go nawet instalować - wystarczy ściągnąć, rozpakować i udostępniać. Dokumentacja xampp-a jest także w naszym ojczystym języku - należy ją przeczytać z uwzględnieniem aspektów bezpieczeństwa (standardowo nie ma tam założonych żadnych haseł).


(mrbungle) #9

ja preferuje standardowe rozwiazania: Apache. Do tego jeszcze PHP, mysql lub postgresql i szafa gra :wink:


(Marcinbittel) #10

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=135369


(Mcdell) #11

Najlepiej serwerek www postawić na Debianie. Później w kolejności zainstalować apache, php4, mysql i phpmyadmin.

Instalacja jest banalnie prosta, sprowadza się do apt-get install apache etc.

Po instalacji trzeba skonfigurować raptem kilka linijek, co nie jest żadnym problemem bo debian ma szerokie wsparcie. Stawianie serwera na windowsie odradzam. Krasnal lubi się przewracać jak zresztą cały system.

Pozdrawiam


(Bartekviper) #12

Prościej jest pod ubuntu, chociaż pomoc techniczna na forum jest gorsza nisz na debianie.