Własny serwer

Mam nazwe domeny www. i zmuszony jestem co rok płacić za nią!!ale nie mam zamiaru płacić za jej utrzymanie na serwerze .Chciałbym się dowiedzieć jaki program bedzie odpowiedni.Jeśli trzeba to złoże odpowiedni zestaw serwerowy.Strona ma być widoczna pod nazwą , a nie pod IP.Przekopałem GoogLE i pisza tylko same bzdury.Nie mam ochoty na programy oparte na Linuxie , bo musiałbym wszystko ogarniać od nowa.

Generalnie nie masz konieczności stawiać tego na Linuxie, ale to będzie chyba najlepsze rozwiązanie. Po pierwsze musisz mieć na prawdę dobre łącze, które będzie w stanie ogarnąć ruch na stronie. Jeśli chcesz robić to windowsie to instalujesz serwer Apache (z ssl bądź bez) do tego w zależności od potrzeb MySQL i PHP i inne ewentualne dodatki. Możesz zamiast tego wszystkiego pójść na łatwiznę i zainstalować XAMPPa. Następna sprawa musisz mieć publiczne IP, a jeśli masz zmienne IP to skonfigurować do tego DynDNSa. Na koniec domenę przekierować na swój adres IP i wszystko działa :slight_smile:

Jeżeli boisz się Apache i php to poczytaj o Internet Information Services.

Jak konfiguracja Apacha i PHP jest dla Ciebie za trudna to masz XAMPPa albo apache friends.

najprostsze rozwiązanie zainstaluj krasnal serwer 2.7 on ma php4 i php5 oraz mysql. Apacha też zawiera i wszystko jest skonfigurowane pozostaje ci tylko domena a do tego polecam dyn.pl

rozwiązanie dla windows