Włożyłem uszkodzoną kość pamięci RAM i komputer się nie włąc

Witam. Mam problem z komputerem. Gdy go włączam to nic na monitorze się nie pojawia, tylko coś w stylu “tryb oszczędny włączony”. Monitor działa, komputer w ogóle był sprawny zanim wpadłem na genialny pomysł dołożenia pamięci RAM. Siedziałem trochę na forach żeby się upewnić że nic się złego nie stanie. Znalazłem program do testowania sprawności RAM o nazwie Memorytest który działał na zasadzie boot CD. Wszystko miało być ok, nawet jeśli kość byłaby uszkodzona, gdyż tutorial do programu wyraźnie pokazywał jak wykrywa uszkodzoną kość i nic się w związku z tym złego nie dzieje. Po upewnieniu się o braku inwazyjności w działanie komputera, nagrałem płytkę i zresetowałem kompa. Wyciągnąłem te kości które były w komputerze i włożyłem tą jedną którą miałem zamiar sprawdzić. Jednak ku mojemu zdziwieniu nie włączył się nawet BIOS, a o systemie Windows już nawet nie wspomnę. Szczegóły:

Płyta główna Gigabyte GA-M56S-S3

Procesor AMD Athlon X2 Dual Core 3.1 GHz

Zasilacz modecom feel III 500 ATX

Karta graficzna GeForce 9600GT 512 mb DDR3

Pamięć RAM 3 GB

A oto przebieg mojej walki:

reset BIOSa poprzez wyciągnięcie baterii, sprawdzenie podłączonych kabli, sprawdzenie połączeń wewnątrz komputera (zasilacz pod kartę itd.), wielokrotne włączenie i wyłączenie komputera wraz z odczekaniem aż ostygnie. Wszystko na nic. Z komputera nie jechało i nadal nie jedzie spalenizną ani niczym innym, kondensatory nie są wypukłe, nic z nich nie wypływa. Komputer sobie chodzi, wiatraczki nie wiatraczki, diody…a odzewu brak. Skończyły mi się pomysły, jak i zarówno cierpliwość oraz dobre samopoczucie. Pomocy!

Pamięć uszkodzona albo jej parametry nie są zgodne z płytą główną:

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-m56s-s3_1x/specs/

Po włożeniu pamięci zazwyczaj nie jest wymagany reset Biosu.

Lista pamięci zgodnych z płytą główną:

http://download.gigabyte.eu/FileList/Memory/motherboard_memory_ga-m56s-s3.pdf

Lista nie jest aktualizowana i nowsze procesory nie będące na liście mogą też być zgodne z płytą główną.

Nie podałeś pełnej nazwy pamięci.

Tak poza tematem to zastanów się nad wymianą ZASILACZA, bo ten to tragedia.

Ok, dzięki. Tylko w tym rzecz, że jak wkładam z powrotem te RAMy które działały, to teraz nie działają ;/ uszkodziłem płytę główną?

edit: Już zrozumiałem :smiley: w takim razie możliwe że uszkodziłem jeszcze np. płytę główną tymi głupimi RAMami? lub nie daj Boże coś jeszcze…

no a RAMy jak najbardziej pasowały, 2GB i 1GB Kingston DDR2 DIMM 800. Rzecz w tym, że te co chciałem dołożyć były jakieś archaiczne i to były zupełnie zwyczajne DDR2

Sprawdź gniazda pamięci czy nie ma jakiegoś zwarcia.Może coś się dostało.

Po za tym spróbuj włożyć tylko jedną kość z tych sprawnych i włączyć,