Wlutowanie anteny do routera

Hej,

Mam router w 78m mieszkaniu więc wydawało mi się, że zasięg w każdym pokoju będzie dobry ale niestety nie do końca tak jest… Mam TP-Linka z wbudowaną antenką już i chciałem się zapytać czy dało by radę wlutować antenę zewnętrzną… Tak aby poprawić zasięg w całym mieszkaniu… Niestety routery są dość drogie… dlatego nie chce go zmieniać… a antenki kosztują ok 15zł… więc tak sobie pomyślałem czy aby nie spróbować…

Jak myślicie?

Najlepiej będzie jak dokupisz antenę, ja bym tak zrobił i się nie bawił w lutowanie

…coś tu chyba sie koledzy nie zrozumieli :]

opisz sytuacje.

gdzie stoi router ? w centrum mieszkania ?

jaki to model ?

jakie sieci są w okolicy i na jakich kanałach?

na jakim kanale pracuje teraz router?

w jakiej technologii pracują karty wi-fi ?

itd itd

Odpisuje:

  1. Router stoi za TV(na końcu mieszkania) jako, że tv jest podłączony do sieci. W prostej linii od miejsca gdzie stoi router do mojego pokoju mam 4 kreski. W innych pomieszczeniach zasięg spada bo nie są one już w linii prostej.

  2. Model TP Link WR740N z aktualnym oprogramowaniem.

  3. Jasne, że są inne routery wokół mniej, po przetestowaniu wszystkich kanałów najlepszy jest u mnie 9. Mam wtedy faktycznie 25mb a nie 19mb jak na innych kanałach (net od upc)

  4. mix gbn

Więc tak… według mojej wiedzy w normalnych warunkach powinien taki router starczyć na duże mieszkanie a nawet mały dom.

a) spróbuj wyjąć go choć na chwile zza TV i postawić choć troche wyżej np na szawce.

b) 9 kanał :slight_smile: - w EU dostępnych mamy 13 kanałów z czego max 3 sie nie nakładają. Nie wchodząc w szczegóły jak jest 5 kanałów odstępu miedzy nimi to sie nie nakładają. Producenci obrali sobie 1, 6 i 11 i generalnie jak sie w okolicy nie znajdzie jakiś “specjalista” to właśnie te są wykorzystywane. Gdy tak jest należy użyć tego kanału w którym widać najmniej urządzeń lub gdzie urządzeń “prawie nie słychać”. Najgorsze co można zrobić to ustawić coś pośrednio. W takim wypadku urządzenia najzwyczajniej w świecie się zaszumiają nie wiedząc o sobie na wzajem…

c) jeżeli to możliwe ustaw na wszystkich kartach N tak samo jak na routerze.

daj znać co i jak…

pzdr