WMA - ani Winamp, ani Foobar200 nie otwierają

Niedawno przeinstalowałem system, zainstalowałem kodeki (K-Lite Megapack) i wszystko byłoby pięknie i fajnie (filmy działają - zarówno obraz, jak i dźwięk), ale gdy próbowałem uruchomić jakiś plik z rozszerzeniem wma w Winampie, to program natychmiast przeskakuje do następnego utworu - a po prawej stronie nie ma czasu utworu (np. 4:34).

Podobnie ma się rzecz w Foobarze2000, który także nie chce odtwarzać tego rodzaju plików.

Co zadziwiające, np. Allplayer odtwarza wma bez problemu.

Uprzejmie proszę o wszelkie sugestie pomocne w naprawieniu tej niedogodności.

Pozdrawiam i z góry dziękuję. :slight_smile:

a przypadkiem nie jest to spakowane wma (spakowane wma mogą być odtwarzane na tym komputerze na którym zostały zrobione) po reinstalacji nie da się ich odtworzyć :!:

Skąd masz te pliki? Jeżeli zgrywane z płytki, mogą być chronione i dlatego nie da się ich otworzyć.

Jak Windows Media Player radzi sobie z ich odtwarzaniem?

:arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=36&id=243

:arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=24&id=771

Nie bardzo rozumiem pojęcia “spakowane wma”, ale Winamp ani Foobar2000 nie otwierają żadnych plików tego formatu - ani tych “starych”, które miałem na komputerze, ani jakichkolwiek “nowych”, natomiast np. AllPlayer otwiera bezproblemowo.

Nie będę pisał, czy Windows Media Player otwiera, bo sprawdzałem to ponad dwa tygodnie temu i nie pamiętam, ale wydaje mi się, iż otwiera pliki tego rodzaju.

Ściągam właśnie kodeki do WMP 9 oraz WMP10, do których odnośniki podał mi “Wasacz” i zobaczę, co z tego wyjdzie.

A jeśli macie jeszcze jakieś sugestie, to chętnie posłucham. :slight_smile:

A jaki to problem sprawdzić?

Plik typu W indows M edia A udio powinien być otwierany w WMP.

Piszę z innego komputera - nie swojego i dlatego nie mogłem wczoraj sprawdzić. :smiley:

Ale dziś sprawdziłem - WMP odtwarza pliki wma bez problemu - zarówno stare, jak i nowe (te sprzed i po reinstalacji systemu).

Nie zmienia to natomiast faktu, że Winamp i Foobar2000 nadal uparcie nie odtwarzają tych plików. Macie może jeszcze jakieś pomysły? :stuck_out_tongue:

A reinstalacja ww. programów razem z czyszczeniem rejestru?

czym zgrywałeś? W większości programów do zgrywania jet taka opcja przy wma Spakowane wma (uwaga pliki mogą być odtwarzane wyłącznie na tym komputerze, na którym zostały stworzone)

Ja powiem jak jest ze zgrywaniem do .wma w Windows Media Player:

  1. można ustawić stopień kompresji (spakowane?..)

  2. można włączyć opcję Kopiuj muzykę chronioną i wtedy nie będzie można odtworzyć muzyki na innym komputerze

:roll:

nie chodzi o to. Np w Audiograbber>Ustawienia mp3>Microsoft Windows Media Audio Codec (WMA) ustawia się birate i na dole jest do zaznaczenia Spakowany WMA i taka notatka