WMA - ani Winamp, ani Foobar200 nie otwierają

(Pragne Sexu) #1

Niedawno przeinstalowałem system, zainstalowałem kodeki (K-Lite Megapack) i wszystko byłoby pięknie i fajnie (filmy działają - zarówno obraz, jak i dźwięk), ale gdy próbowałem uruchomić jakiś plik z rozszerzeniem wma w Winampie, to program natychmiast przeskakuje do następnego utworu - a po prawej stronie nie ma czasu utworu (np. 4:34).

Podobnie ma się rzecz w Foobarze2000, który także nie chce odtwarzać tego rodzaju plików.

Co zadziwiające, np. Allplayer odtwarza wma bez problemu.

Uprzejmie proszę o wszelkie sugestie pomocne w naprawieniu tej niedogodności.

Pozdrawiam i z góry dziękuję. :slight_smile:

(Danielm86) #2

a przypadkiem nie jest to spakowane wma (spakowane wma mogą być odtwarzane na tym komputerze na którym zostały zrobione) po reinstalacji nie da się ich odtworzyć :!:

(Spam) #3

Skąd masz te pliki? Jeżeli zgrywane z płytki, mogą być chronione i dlatego nie da się ich otworzyć.

Jak Windows Media Player radzi sobie z ich odtwarzaniem?

:arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=36&id=243

:arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=24&id=771

(Pragne Sexu) #4

Nie bardzo rozumiem pojęcia "spakowane wma", ale Winamp ani Foobar2000 nie otwierają żadnych plików tego formatu - ani tych "starych", które miałem na komputerze, ani jakichkolwiek "nowych", natomiast np. AllPlayer otwiera bezproblemowo.

Nie będę pisał, czy Windows Media Player otwiera, bo sprawdzałem to ponad dwa tygodnie temu i nie pamiętam, ale wydaje mi się, iż otwiera pliki tego rodzaju.

Ściągam właśnie kodeki do WMP 9 oraz WMP10, do których odnośniki podał mi "Wasacz" i zobaczę, co z tego wyjdzie.

A jeśli macie jeszcze jakieś sugestie, to chętnie posłucham. :slight_smile:

(Spam) #5

A jaki to problem sprawdzić?

Plik typu W indows M edia A udio powinien być otwierany w WMP.

(Pragne Sexu) #6

Piszę z innego komputera - nie swojego i dlatego nie mogłem wczoraj sprawdzić. :smiley:

Ale dziś sprawdziłem - WMP odtwarza pliki wma bez problemu - zarówno stare, jak i nowe (te sprzed i po reinstalacji systemu).

Nie zmienia to natomiast faktu, że Winamp i Foobar2000 nadal uparcie nie odtwarzają tych plików. Macie może jeszcze jakieś pomysły? :stuck_out_tongue:

(Spam) #7

A reinstalacja ww. programów razem z czyszczeniem rejestru?

(Danielm86) #8

czym zgrywałeś? W większości programów do zgrywania jet taka opcja przy wma Spakowane wma (uwaga pliki mogą być odtwarzane wyłącznie na tym komputerze, na którym zostały stworzone)

(Spam) #9

Ja powiem jak jest ze zgrywaniem do .wma w Windows Media Player:

1) można ustawić stopień kompresji (spakowane?...)

2) można włączyć opcję Kopiuj muzykę chronioną i wtedy nie będzie można odtworzyć muzyki na innym komputerze

:roll:

(Danielm86) #10

nie chodzi o to. Np w Audiograbber>Ustawienia mp3>Microsoft Windows Media Audio Codec (WMA) ustawia się birate i na dole jest do zaznaczenia Spakowany WMA i taka notatka