WMI Provider Host - Co to jest i dlaczego się uruchamia (Duże Zużycie)

Od pewnego czasu, powyżej wymieniona aplikacja uruchamia się automatycznie ( Zazwyczaj dzieje się to gdy komputer jest bezczynny). 

c1661d19e6cf8.png.htmlWMI

Zużywa dużo procesora,  a zakończyć zadanie da się, tylko że pierwsza próba tak jak by go restartowała a druga dopiero wyłącza Aplikacje . Czy jest jakiś sposób aby ta aplikacja sama się nie uruchamiała ?

 

To jest związane z innymi usługami (SERVICES.msc) i programami (np. PROCESS EXPLORER) które wywołują ten proces (czasem chwilowo) .

WMIPRVSE.bat :

TASKKILL /F /IM WMIPRVSE.exe

TASKKILL /F /IM WMIPRVSE.exe

TASKKILL /F /IM WMIPRVSE.exe

TASKKILL /F /IM WMIPRVSE.exe

Utwórz skrót , przypisz we właściwościach klawisz skrótu (np. F4) .

https://photos.google.com/share/AF1QipNGYTSdcFI41LKJiXdNNV2aMcgdDriqRhJdU7jpC-h3It023fqIPoMn4trWwrVV4w/photo/AF1QipOtRsmgWd2kOAahyKjPChtzmMsTGoWJy2jVdOwm?key=VkZNTnpmSFoxaV9UakdLMkdIck9JZWNoUmFET1dR

Ja takich problemów na W7 SP1 x64 nie mam , ale system jest zoptymalizowany pod kątem maksymalnej wydajności do “bólu” i jako właściciel* komputera “karty rozdaje” na nim wyłącznie ja ponieważ uważam , że to ja wiem co jest dla mnie dobre i potrzebne , a co nie !

Zapora WINDOWS :

https://photos.google.com/share/AF1QipOvUwbwoP5iu931gkQkuce691kaRzk9gVqYvA_LL5zbAYz3qqlAwe525ryt18gp_g?key=VGVrV1NfOWNUVlUtamt5VG5LUGYzSDlTbUtlV25R

Od dawna uważam , że usługa dostępu zdalnego do komputera to jedna z najbardziej niebezpiecznych , TeamViewer itp. , o czym “boleśnie” przekonali się dziś ich użytkownicy ! Prawdziwym zabezpieczeniem jest i tylko wyłącznie lustrzana kopia zapasowa na zewnętrznym HDD , a reszta to obniżanie wydajności systemu i złudne iluzje o bezpieczeństwie !

* Mam w najgłębszym poważaniu to co na ten temat sądzą : MICROSOFT , GOOGLE et consortes , ponieważ ich “pragnienia” nie mogą naruszać praw , które są wyłącznie domeną właściciela komputera !