WMP i przycinające się film

Witam :slight_smile:

Zainstalowałem zbiór kodeków (Win7codecs) i gdy odtwarzam film to obraz jest jakiś jaśniejszy i niekiedy się tnie, na K-Lite było to samo.

Może komputer trochę za słaby? Procesor: AMD Semprom 2.4 Ghz, 1 GB RAM (DDR400), Grafika: GeForce FX 5500.

Windows z włączonym Aero.

jaki to jest film? kodek? rozdzielczość?

Jakie masz wykorzystanie CPU podczas odtwarzania?

A jak podczas korzystania z MPC?

Praktycznie na każdym filmie, format .avi (Xvid) użycie ok.90 % (w sumie cały czas 100% użycia CPU).

na mpc podobnie.

odinstaluj te kodeki c masz (a jak sie nie da to je zostaw :))

Masz za słaby sprzęt, instalowałem Windows 7 rc na podobnym komputerze i filmy także się ścinały, tylko że na Windows Media Center :smiley:

a co z plikami .mp4 na windowsie 7 ( odpalilem ostatnio film Zamek Hotel Ryn, ktory jest do sciagniecia w formacie mp4). Dzwiek jest raczej OK, ale obraz w kazdym odtwarzaczu, ktory mam zainstalowany miga. Jakie kodeki polecacie? (instalowalem klite i nic sie nie zmienilo)

Dziwna rzecz u kumpla na W7 Ultimete działa bez problemu KMPlayer bez zaciągania Codek-ów - pobiera je z WMP .

Ja mam PentiumD 3Ghz 2GB - Ram i wywala mi “błąd C++” przy probie użycia KMP oraz totalnie zawiesza WMP przy odpalaniu AVI.

Z kolei DVD odpala WMP bez problemu ale nie ma możliwości przesuwania filmu z wyborem prędkości np. “x2” “x4” tylko od razu

przesuwa do nowej sceny.

Czy ktoś miał podobny problem ?

K-lite Codec - nie działa

Win7Codec - nie działa

czy to jest problem procesora ?