WMP jedne nazwy wav pokazuje, a innych nie

Witam Wszystkich

 

Mam pytanie do znawców zagadnienia. Na Win7 używam głównie WMPlayera. Zarówno do filmów jak i do muzyki. Intryguje mnie pewna rzecz, którą pokazałem na załączonych screenach. Nie mam pojęcia dlaczego WMP w jednych przypadkach pokazuje nazwę pliku WAV wpisaną za pośrednictwem F2, a w innych przypadkach pomimo wpisanej nazwy pokazuje wyłącznie np.: 01 Ścieżka 1, 02 Ścieżka 2 i tak dalej.

Sprawdzałem właściwości tych plików (prawoklik z myszy) i nie dostrzegam pomiędzy nimi żadnej różnicy. To WAV i tamto WAV. W tym jest wykonawca + tytuł i w tamtym też, a jednak jak już napisałem WMP raz w jednych przypadkach to pokazuje, a w innych już nie… Co takiego może mieć miejsce…?

 

Dodam, że nie chodzi o łączenie się WMP z bazą danych, bo tą funkcję celowo mam wyłączoną. Chodzi wyłącznie o interpretację ręcznie opisanych plików WAV.

 

 

Te dwa pliki różnią się zasadniczo, jeden posiada tagi, a drugi nie i stąd problem. Jeżeli w pliku wav są tagi, to wszystkie playery je wczytują. W przypadku gdy brak to wtedy dopiero do listy pobierana jest nazwa pliku.

Aby wyczyścić wszystkie tagi we wszystkich plikach w katalogach, można użyć programu do edycji tagów “IDTE-ID3 Tag Editor”

http://sourceforge.net/projects/idteid3tagedito/?source=typ_redirect

 

można przy pomocy niego zaciągnąć cały folder nadrzędny z plikami wav i następnie z menu wybrać opcję: \Remove\Remove All Tags

 

Inna kwestia to jakiego programu używać do ripowania płyty, które nie zapisują tagów. W programie WMPlayera chyba nie da się tego wyłączyć.

Dzięki wielkie misteer! IDTE-ID3 Tag Editor załatwia temat jednym cięciem. O to mi chodziło! :slight_smile:

 

I jeszcze ode mnie, prostymi słowami:

 

WMP z automatu wstawia tagi przy ripach, które pełnią potem nadrzędną funkcję nad tytułem wpisanym ręcznie. Jeśli więc player jest odcięty od netu i nie znajduje danych o ripowanej płycie, to wstawia bzdety typu: nieznany album, nieznany wykonawca, etc, a na playliście wyświetla, np. 01 Ścieżka 1. Dopiero dzięki IDTE-ID3 Tag Editor mogłem usunąć te informacje i w tej chwili nagrania funkcjonują pod jedyną przypisaną do plików nazwą czyli tą, którą wstukałem z pozycji F2.