WMP lub przenośne dyski uruchamiają pusty napęd DVD

(Kristofer71) #1

Mam taką dziwną rzecz w swoim kompie (Asus K53sj Win 7) W momencie kiedy uruchamiam program WMPlayer lub podpinam przenośny dysk, lub pendraiwa napęd uruchamia się krótkim jakby rozruchem coś jak przy uruchomieniu komputera co jest normalne. A u mnie za każdym razem kiedy włączam WMP, pendraiw, dysk przenośny, nawet i Winnap. Serwis Asus nie ma na to odpowiedzi. Był w serwisie i na nowo wgrali system co nic nie zmieniło.

(Agatonster) #2

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Kristofer71) #3

Robiłem dwa formaty systemu, dzwoniłem do serwisu Asus, w końcu wzięli go do siebie na sprawdzenie i nic, oprócz tego że zrobili system na nowo. Wirtualny uścisk dłoni dla tego kto rozwiąże tę zagadkę :?:

(Kierka) #4

Mam ten sam problem, tyle, że z Samsungiem.

U mnie jeszcze napęd rusza przy uruchamianiu systemowego defragmentatora dysków :smiley:

Rozmawiałem z konsultantem, który powiedział, że te aplikacje nie powinny uruchamiać napędu.

Doradził aby pogrzebać w ustawieniach tych programów i wkluczył usterkę modułów kompa.

Ostatnio zainstalowałem Aimp 3 i zrobiłem go domyślnym. Przy jego uruchamianiu napęd milczy :slight_smile:

P.s.

Admina “uprasza się” o nie kasowanie moich wpisów :slight_smile:

(Kristofer71) #5

Gdzie ja już nie grzebałem, ale jeszcze spróbuję

(Kierka) #6

Wygląda to na jakiś błąd Windowsa, bo w ustawieniach aplikacji też grzebałem i tam nic nie ma, zwłaszcza, że to występuje również przy uruchomieniu systemowego defragmentatora dysków.

Dziwna ta “usterka”

Masz może jakiś soft od Asusa ?

Zastanawiam się czy te aplikacje dodawane przez producentów czegoś nie mieszają.

(Kristofer71) #7

Wszystkie odinstalowałem od Asus.

(Kierka) #8

Odświeżę temat bo może jest ktoś, kto ma jakiegoś sposoba na to upierdliwe uruchamianie napędu przy każdej okazji ?