WMP lub przenośne dyski uruchamiają pusty napęd DVD

Mam taką dziwną rzecz w swoim kompie (Asus K53sj Win 7) W momencie kiedy uruchamiam program WMPlayer lub podpinam przenośny dysk, lub pendraiwa napęd uruchamia się krótkim jakby rozruchem coś jak przy uruchomieniu komputera co jest normalne. A u mnie za każdym razem kiedy włączam WMP, pendraiw, dysk przenośny, nawet i Winnap. Serwis Asus nie ma na to odpowiedzi. Był w serwisie i na nowo wgrali system co nic nie zmieniło.

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Robiłem dwa formaty systemu, dzwoniłem do serwisu Asus, w końcu wzięli go do siebie na sprawdzenie i nic, oprócz tego że zrobili system na nowo. Wirtualny uścisk dłoni dla tego kto rozwiąże tę zagadkę :?:

Mam ten sam problem, tyle, że z Samsungiem.

U mnie jeszcze napęd rusza przy uruchamianiu systemowego defragmentatora dysków :smiley:

Rozmawiałem z konsultantem, który powiedział, że te aplikacje nie powinny uruchamiać napędu.

Doradził aby pogrzebać w ustawieniach tych programów i wkluczył usterkę modułów kompa.

Ostatnio zainstalowałem Aimp 3 i zrobiłem go domyślnym. Przy jego uruchamianiu napęd milczy :slight_smile:

P.s.

Admina “uprasza się” o nie kasowanie moich wpisów :slight_smile:

Gdzie ja już nie grzebałem, ale jeszcze spróbuję

Wygląda to na jakiś błąd Windowsa, bo w ustawieniach aplikacji też grzebałem i tam nic nie ma, zwłaszcza, że to występuje również przy uruchomieniu systemowego defragmentatora dysków.

Dziwna ta “usterka”

Masz może jakiś soft od Asusa ?

Zastanawiam się czy te aplikacje dodawane przez producentów czegoś nie mieszają.

Wszystkie odinstalowałem od Asus.

Odświeżę temat bo może jest ktoś, kto ma jakiegoś sposoba na to upierdliwe uruchamianie napędu przy każdej okazji ?