WMP nie pobiera okładek

(Whiteangel11) #1

Siema

Mam problem z WMP w Viście. Wczesniej tzn. w starym kompie na visćie wmp pobierało mi okładki albumów. Teraz na nowym kompie nie pboiera mi już okładek, a gdy klikam pobierz informacje o albumie pisze nie można wyświetlić strony. Dodam że w mojej sieci musze korzystac z proxy, i że mam w domu ruter bezprzewodowy. Co zrobić aby to znowu działało?

(Clank) #2

Możliwe, że podczas konfiguracji odznaczyłeś tę opcję.

(Whiteangel11) #3

No dobra mozliwe ze odznaczylem, ale dlaczego jak klikam na album i biore pobierz informacje o albumie to wyswietla mi sie nie mozna wyswietlic strony?

(Chillout) #4

Przeczyść pamięć podręczną IE.

(Whiteangel11) #5

Przeczyściłem i nic Co dalej?

(waderr73) #6

No to możliwe, ze firewall Ci blokuje.

(Whiteangel11) #7

Używam jedynie firewalla systemowego, Myslisz ze Vista moze blokować WMP? To by bylo dziwne. Moze musze odblokowac jakieś porty w ruterze?

(Barteek) #8

Narzędzia > Opcje > Zakładka "Prywatność"

zaznacz:

• "Wyświetl informacje o multimediach z internetu"

• "Aktualizuj moje pliki muzyczne, pobierając informacje o multimediach z internetu"

Następnie przejdź do zakładki "Biblioteka" i zaznacz:

• "Pobierz dodatkowe informacje z internetu"

To powinno rozwiązać Twój problem, jeżeli podczas konfiguracji nie zaznaczyłeś tych opcji :wink:

(Clank) #9

Jak narazie to WMP do dużej ilości albumów nie pobiera okładek, bo nie ma ich w swojej bazie...

(Whiteangel11) #10

Mialem te opcje zaznaczone i nie dziala. Myślę, że to ma jakiś związek z proxy. Co do okładek albumów, to te ktore mialy okladki na porzpednim kompie teraz nie mają więc ta teoria jest błędna.

(Sercom) #11

WMP i tak pobiera okładki błędnie :stuck_out_tongue: a gdy mamy skupisko plików otwarzając jakikolwiek wyświetla okładke folderu :stuck_out_tongue:

(Whiteangel11) #12

Mi zawsze pobierał poprawnie

(Clank) #13

Heh Microsoft nienawidzi proxy :smiley: Oni chcą mieć wszystkie informacje o tobie więc może to coś ma wspólnego...

(Iknowsomethingcom) #14

Natomiast, jeśli komuś wyskakuje script error przy pobieraniu okładki przez WMP, udało mi się to łatwo naprawić w ten sposób: http://iknowsomething.com/jak-naprawic- ... ipt-error/