WMP przestał odtwarzać napisy

Witam.Od kilku dni WMP 11 nie odtwarza napisów.Przy odtwarzaniu filmu w prawym dolnym rogu pojawiała się zielona strzałka DirectVobSub a teraz jej nie ma.Czy teraz muszę zainstalować ten program jeszcze raz?Proszę o pomoc :slight_smile:

Odpowiedź: TAK.

Sam WMP nie odtwarza napisów i dlatego potrzebny mu jest DirectVobSub.

A tak swoją drogą to WMP jest bardzo kiepski odtwarzaczem i ociężałym, lepiej zainstaluj sobie jeden z wielu porządnych odtwarzaczy - jeśli jakiś nie obsługuje sam w sobie napisów to nie jest dobrym odtwarzaczem chociaż jak jakiś je obsługuje to też nie staje się automatycznie dobry.

Czy przypadkiem nie zmieniałeś systemu?

Nie zmieniałam systemu.Jaki odtwarzacz możecie polecić? A jak usunąć WMP?Wystarczy jak usunę go w dodaj/usuń programy?

WMP to bym zostawił, nieużywany nie przeszkadza a czasem może się przydać jako awaryjny odtwarzacz.

Ja osobiście używam i polecam ALLPlayera 4.6 do filmów i muzyki (oczywiście są potrzebne kodeki, najlepiej spisują się jego kodeki z liveupdate premium ale może także działać na innych paczkach np. K-Lite Mega+Real Alternative - jakby co to służe pomocą) a do słuchania radia internetowego i innych strumieni używam VLC.

Mam ALLPlayera 4.1,ale przyzwyczaiłam się do WMP :smiley: .Jak mogę zaktualizować ALLPlayera?Czy muszę go usunąć i zainstalować nowego?Sorki,ale na temat komputerów to jestem zielona :oops:

A co do WMP,jak sprawdzić czy DirectVobSub rzeczywiście jest usunięty?

bones , pobierz świerzą wersję stąd: http://www.allplayer.org/pl/download

Wersja 4.1 nie jest aż taka stara i nie powinno być problemów z działaniem nowej nainstalowanej na tamtą ale ostatnio sporo zmian i poprawek się pojawia w kolejnych wersjach a i w następnej szykują się spore zmiany poprawiające działanie.

Dziękuję za odpowiedź.Zainstaluję tą wersję.Mam jeszcze małe pytanko :slight_smile: .Mam zainstalowane K-Lite Code Pack 5.0.5 (full),tam w zakładkach jest DirectVobSub ale przestał działać.Jak go uruchomić?

Może spróbuj odinstalować i zainstalować ponownie całą paczkę, to powinno przywrócić DirectVobSub.

A jeszcze lepiej odinstaluj tą paczkę full a zainstaluj wersję mega - w paczce mega jest więcej kodeków więc nie jest do wszystkiego używany mułowaty ffdshow tylko wyspecjalizowane kodeki a ten tylko jak nie ma innego wyjścia.

Dodane 11.04.2011 (Pn) 16:02

Napisz jeszcze jaki masz system oraz czy w ALLPlayerze były wcześniej pobrane kodeki z liveupdate.

Jakby co to pomoc do ALLPlayera jest na http://forum.allplayer.org/ oraz są poradniki pod adresem http://www.allplayer.org/pl/tips

W jaki sposób odinstalować te kodeki?Czy wystarczy w dodaj/usuń programy?A po usunięciu trzeba “przeczyścić” rejestr?Mam system Windows XP 32bit.Nie wiem czy były wcześniej pobrane kodeki w ALLplayer,bo programik zainstalował znajomy a ja nic nie robiłam bo działa bez zarzutu :wink: .Problem mam tylko z WMP.

kodeków raczej nie powinno sie odinstalować,bo ponowna instalacja może rozwalić system.Po prostu instaluj tylko brakujące,przez wsponiane update.

A do odtwarzania dobry jest każdy odtwarzacz np subedit,media player classic czy nawet winamp. A jak już rozwalisz kodeki to pozostanie tylko Mplayer bezkodekowy lub VLC

Nie wiem jakie kodeki mam a jakich mi brakuje.W paczce jest DirectVobSub ale przestał działać.Może trzeba coś w nim ustawić ale ja się nie znam.Czyszczę kompa CCleanerem i może on coś usunął,ale mam go już długo i nigdy nie było problemów.

e-ftalo , nie do końca się z tobą zgodzę.

Owszem, może dojść do rozwalenia kodeków ale to raczej jak się często instaluje i deinstaluje kodeki lub co gorsza instuje kilka różnych paczek jedna na drugą, jednorazowa odinstalowanie (poprzez dodaj/usuń programy, warto tuż po tym użyć CCleanera) i zainstalowanie od nowa lub nowej paczki nie powinno mieć żadnych ujemnych skutków (a powinno przywrócić działanie Direct VobSub, tylko przy instalacji upewnij się że jest on zaznaczony do zainstalowania jak będzie wybór kodeków do instalacji).

W kwestii programów ALLPlayera to jego kodeki pobierane z liveupdate nie są domyślnie rejestrowane w systemie i są dostępne domyślnie tylko dla niego więc nawet jak już się rozwalą kodeki zainstalowane w systemie to te jego własne nadal będą mu służyć.

Tak w ogóle to nie istnieje coś takiego jak “bezkodekowy odtwarzacz”, wymienione przez kolegę Mplayer i VLC oraz wszelkie inne określane jako bezkodekowe mają kodeki w swoich folderach które podobnie jak w przypadku tych ALLPlayera są dostępne tylko dla nich (ALLPlayera odróżnia od nich to że on może korzystać zarówno ze swoich jaki systemowych oraz to że może on opcjonalnie swoje zarejestrować jako systemowe).

Czyli nie powinno się nic uszkodzić w komputerze po zainstalowaniu nowych kodeków?Tą paczkę kodeków mam na kompie od ponad dwóch lat.Zainstalował ją kolega informatyk(niestety nie mam z nim kontaktu),a ja nic nie zmieniałam.Nie znam się na komputerach i nie chcę nic "pomotać " :?