WMV3 - usunięcie jednej ścieżki dźwiekowej bez rekompresji

Witam,

Mam problem odnośnie pliku video .avi, lecz avi to on jest jedynie z rozszerzenia. Zakodowany jest jako wmv3, tak mi pokazuje media info oraz virtualdub. W owym pliku “avi” mam dwie ścieżki dźwiękowe, którą jedną chce skasować lecz bez ponownej rekompresji. Pytanie pierwsze czy jest to mozliwe?? Pytanie drugie, jeśli jest to jak i jakim programem.

Próbowałam wielu rzeczy, w VirtualDub - nie czyta WMV3, VDM - załaduje plik, lecz nie można go zapisać, jedynie dźwięk do wav. Programem Format Factory prze konwertowałam na xvid, lecz obraz stracił na jakości (w szybszej akcji widoczne piksele).

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Zrobiłam jak napisałeś pobrałam najnowszego VD oraz plugin WMV, lecz jest tak jak przedtem, a dokładniej pokazuje się takie oto okno:

beztytuuefa.png

Włączyłam to WMV3/9, w ffdshow lecz jest to samo. W AVIMux_GUI, zostaje całkowicie bez dźwięku.

Można.

Potrzebujesz Najnowszy VirtualDub i WMV Plugin do niego.

Jeśli plik nie będzie nadal się chciał otworzyć to zmień mu rozszerzenie z avi na wmv.

W zakładce audio wybierasz ‘no audio’ lub tylko ten strumień który cię interesuje.

W zakładce video zaznaczasz direct sream copy.

Następnie plik -> zapisz jako avi

Jeśli rzeczywiście jest to kontener AVI…

  • można skorzystać z VirtualDub, tylko potrzebny jest odpowiedni kodek/dekoder VfW - może to być ffdshow VfW (należy włączyć obsługę WMV3/9 w konfiguracji kodera obrazu w zakładce Decoder);

  • albo można skorzystać z AVI-Mux GUI

Jak możesz to wklej tutaj co podaje ci MediaInfo w formacie - tekst.

Aha i pisz posty pod sobą a nie edytuj jednego :wink:

Dobrze zainstalowałeś plugin? Do folderu plugins32 dl systemu x32 i analogicznie do folderu plugins64 dla systemu x64. Plugin pobierasz stąd: http://home.comcast.net/~fcchandler/

Mam zainstalowany K-Lite Codec Pack - VDub 1.9.10 bez problemu ładuje mi pliki wmv.

Alternatywa:

Avidemux

MeGUI

EDIT:

Jeśli ma to być jednorazowa operacja to wyślij gdzieś ten plik i podaj link. Postaram się to sam zrobić XD

Wspomniany plugin zapewnia ‘jedynie’ obsługę (przy odczycie) kontenera ASF - do dekodowania wideo i audio wymagane są odpowiednie kodeki VfW i ACM (podobnie jak w samym VirtualDub).

Do dekodowania wideo WMV3/9 można użyć ffdshow - a konkretnie Koder obrazu ffdshow (VFW) (widoczny w VirtualDub jako ffdshow Video Codec).

Jeszcze raz… obsługa WMV3/9 powinna być włączona w konfiguracji kodera obrazu/video ffdshow (w zakładce Decoder) - ta konfiguracja ustawień dotyczy kodowania i dekodowania poprzez VfW.

Konfiguracja dekodera obrazu/video ffdshow dotyczy dekodowania poprzez DirectShow (a nie VfW).

Jeśli używana jest 64-bitowa wersja VirtualDub, wymagana jest oczywiście 64-bitowa wersja ffdshow. Natomiast do 32-bitowej wersji wymagane są kodeki 32-bitowe.

Jaki w tym pliku wideo zastosowano format audio?

BTW

Możliwe że Avidemux też sobie z tym poradzi.

Avidemux również odmówił współpracy ale po formacie systemu jakoś mu się odmieniło. Przy nim rekompresja na XviD jest mniej szkodliwa, wręcz prawie niezauważalna, dla jakości obrazu. Jednak VD nadal pokazuje mi okno powyżej, nie mam pojęcia dlaczego. Mam nadzieje że już nie spotkam się z tym “WMV3”.

Bardzo dziękuję za wszelkie podpowiedzi i wskazówki. Mogłam od razu zrobić format, lecz miałam nadzieje że znajdę mniej inwazyjne rozwiązanie.

Życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku. :smiley:

Pozdrawiam,

Vienna.