Wndows 7- nie bootuje sie

Witam!

Sytuacja wygląda tak- chce przetestować Windows 7 kompilacja 7600 PL 64 bit ale nie mogę go zainstalować. Dlaczego?- bo nie rozpoczyna boot-owania. Wypaliłem płytkę ISO, nawet przez Ultra ISO wrzuciłem win7 na pendrive-a. Ustawiłem boot-owanie w biosie a nawet używałem menu boot-owania naciskając F8( płyta główna Asusa)/ zrobiłem tak przy pen-ie i przy DVD. Wszystkie działania bez skutku- komputer chwile przeszukuje wyznaczone miejsce i wraca do Windows XP professional 32 bit.

Co można w tym kierunku zrobić by zadziałało? Proszę o pomoc.

Dodam jeszcze ze w biosie mam włączoną funkcje HPET oraz testowałem boot-owanie w Virtual PC/ efekt–> boot-uje tylko następuje konflikt z Windows XP 32 i nie będzie dalej szło.

Proszę o sugestie.

Dziękuje.

Posiadam procesor 64 bitowy (Q9550) i płytę główna Asus P5N72-T PREMIUM .

Typuję, że tu właśnie zaistniał problem. Czy postąpiłeś dokładnie według wskazówek z poniższej strony?

http://www.windows7.pl/forum/index.php/ … 415.0.html

dokładnie krok po kroku- zgodnie z tą stroną

To dziwne, bo ja też i bez problemu instalowałem na netbooku MSI, 5 laptopach i 4 pecetach. Nie jest to przypadkiem problem z płytą główną? Tak mi się kołacze, że jak testowaliśmy w firmie instalację “siódemki” na jakieś podłej płycie Gigabate (z tych najtańszych) to systemu też się nie dało zainstalować z pena a z DVD poszło

z dvd tez robiłem i nic a Windows XP bez problemu się bootuje- Masz może jakieś pomysły w tej kwestii?

Może obraz z win7 jest uszkodzony?Miałem taki sam problem pobrałem iso jeszcze raz i poszło.

pobieram jeszcze raz, ale u kumpla ta kopia działa wiec może to nie mieć większego sensu

Jeśli u kumpla działa to faktycznie nie ma sensu.

To jest akurat bardzo ważna informacja. Wynika z niej, że problem występuje po Twojej stronie, czyli coś jednak z moim twierdzeniem o płycie głównej jest na rzeczy. To, że Windows XP się instaluje nie ma tu znaczenia. Na tym kompie w pracy też się XP instalował od strzału a Siódemka nie chciała. Może warto sprawdzić ustawienia w BIOS-ie?

Udało mi się załatwiać i boot-uje sie - tylko kiedy wszystko się załaduje to pokazuje mi się sam pulpit(pulpit windows 7) bez niczego więcej- mieliście z czymś takim problem? Nawet nie wybierałem partycji ani nic.

Na stronie Asusa są nawet sterowniki pod win7 do tej płyty.Więc wszystko powinno być ok.Może to wina biosu,spróbuj aktualizacji.

Instalację systemu możesz uruchomić również z poziomu np. Windows XP, odpalając po prostu exe

To akurat nie bardzo, bo ona mu i tak będzie chciała zrobić restart i jechać z płyty.

Uwaga - nadchodzi magicznie rozwiązanie:

-Gdzie nagrywałeś płytę? Jeśli nie u siebie, to zrób facepalma i wypal u siebie.

-Jeśli u siebie, to nagraj z mniejszą prędkością, i sprawdź jakiego filesystemu użyto.

-Jak to nie zadziała, to kup inne płyty niż masz - ja miałem to samo (verbatimki dvdr nie działały dvdr-dl działały)

Powiem tak, że nagrałem jeszcze raz X18 obraz płyty i ruszyło wszystko pięknie.

  • Z Windows XP 32(x86) bit nie można odpalać Windows 7 64 bit.

  • Problem pojawiającego się niebieskiego pulpitu i nic się nie dzieje można ominąć- czekając. (informacja dla tych co by też się z tym spotkali)

  • i mój wniosek- ciężko zainstalować ta winde z pendrive- mi osobiście się nie udało.

W ostateczności pracuje na Windows 7;)

Dziękuje za wszelka pomoc.