Woda cieknie z baterii z kranu od strony śruby


(Myxright1) #1

Witam tak jak w temacie a do tego piecyk sam sie wlącza i musiałem główny zawór zakrecic jak to naprawić xdjak dokrecam tą srube to sie cisnienie tam zbiera i pryska:P omg


#2

Wymienić uszczelkę.


(Drobok) #3

A od tej strony przypadkiem się nicią nie uszczelnia ?

//edit ew pakuła a nie nić :slight_smile:


(GBM) #4

zakup uszczelkę, a najlepiej konopię - odkręć, zdejmij starą konopię, owiń nową gwint, zakręć i zobacz - jak nie, to dzwoń po hydraulika, bo szkoda się męczyć :slight_smile: (licznik się nabija)


(Pharun) #5

Tak jak koledzy wspomnieli pakuły będą tu dobrym rozwiązaniem (nie polecam natomiast silikonowej taśmy - źle się cholerstwo nawija i łatwo spada przy dokręcaniu). Można kupić też specjalne pasy którymi się zasmarowuje gwint i one uszczelniają (stosowane są nie tylko w hydraulice ale także w gazownictwie - mam na taką pastę rurkę do wody do toalety i wężyk doprowadzający gaz do kuchenki). Jak pojedziesz do jakiegoś Obi/Leroy Merlin/Castorama/Inny budowlany to panowie z obsługi Ci podpowiedzą i pokażą gdzie co jest i co najlepiej zakupić.

 

PS. nowa uszczelka też jest zawsze polecana jeżeli coś odkręciłeś bo stara jest ukształtowana już do tego konkretnego ułożenia rurki i drugi raz się tak nie wpasujesz.


(xyzzyx) #6

Dokładnie tak. Można oring dopasować, ale nie za mocno skręcać śrubę, będzie ciężko się kran odkręcać.

A nici każdy w domu ma!.

Dodać należy że nowsze głowice nie mają tej śruby.

Głowicę należy odkręcić, zdjąć zabezpieczenie, głowicę rozkręcić, wymienić oring(do nabycia w"Hydrauliku" i poskładać spowrotem.