Woeusb debian

Witam ma ktoś pomysł jak zainstalować woesb na debianie, próbowałem różnych sposobów , instalacje deb z pod konsoli , kompilowanie ze strony ale wrzuca bład zależności że mam za stare pakiety tutaj link do woeusb na githubie:

Zamiast kopać się z koniem, po prostu sięgnij po inne rozwiązania.

No to przecież podaje Ci co jest nie tak.

Jeśli chodzi o bootowalny pendrive z Win10 to wystarczy utworzyć tablicę partycji GPT, na niej partycje FAT32 i po prostu skopiować pliki z obrazu ISO. Przynajmniej z tego, co wiem.
Pendrive możesz przygotować programem gparted w sposób graficzny, a większość menadżerów plików ma możliwość zamontowania obrazu ISO przez kliknięcie PPM.

Ze starszymi Windowsami jest (moim zdaniem) równie łatwo, wystarczy wpisać:

sudo dd if=/home/adrian218/obraz_windowsa.iso of=/dev/sdb bs=4M status=progress

oczywiście ścieżki do pliku i pendrive ustawiasz takie jak u ciebie w systemie.

Nie wiem dlaczego , ale z windows 7 u mnie nie radzi sobie nawet dd na ubuntu , radził sobie właśnie woeusb. Na debianie mam starsze paczki ale za to stabilne dlatego wrzuca błąd, ale przecież nie będę specjalnie się przenosił na niestabilne paczki dla jednego programu , i dalej nie wiem jak moge zrobić bootowalny obraz windows 7 spod debiana . Nie mam pojęcia dlaczego dd się nie sprawdza.

Obraz ISO ze strony MS? Daj link to przetestuję jutro w robocie, bo nie chce mi się wierzyć, że dd nie daje rady. Przecież skoro ISO jest kopią jeden do jeden i dd ją kopiuje 1:1 na pendrive, to musi działać :stuck_out_tongue:

Oczywiście że tak obraz pobrany z MS. I czy to windows7 czy 10 , to dd nie daje rady dlatego próbuje uruchomić woeusb jaki jedyny program dawał sobie rade.

A unetbootin z graficznych nie miał przypadkiem opcji dla Windowsa? :thinking:

Uebootin po nagraniu obrazu wywala missing operate system , czyli nic , kurczę ma ktoś pomysł jak zainstalować woeusb

Czy to przypadkiem nie jest wersja przygotowana pod Debiana? https://github.com/slacka/WoeUSB/tree/master/debian

Najprościej jak się da, bez pierniczenia i działa zawsze.
https://www.plop.at/en/winusbinstall.html

No przecież o przygotowaniu pendrive w gpt i skopiowaniu zawartości pisałem na samym początku. Czy ty czytasz? :stuck_out_tongue:

Ja czytam. Podałam jedynie w różnych wariantach użycia.
Z resztą… wystarczy nauczyć się plop’a i nie trzeba już więcej żadnych fikuśnych progsów :stuck_out_tongue:

Podaj dokładnie co daje konsola (odnośnie błędu zależności).

Dokładnie tak. Kiedyś pisałem o tym na blogu, że wystarczy przekopiować pliki z iso, to mi ludzie nie wierzyli :wink: nie potrzeba do tego zadnych apek :slight_smile:

1 polubienie

Bo 80% dzisiejszych iso to tzw. hybrydowe i wystarczy zwykłe przeciągnięcie plików pod okienkami :wink:
W gros przypadkach nie trzeba nawet by penek był z flagą “bootable”.

A czy to nie rozchodzi się bardziej o uefi, które już nie szuka w odpowiednim sektorze nośnika jak bios?

Nie, ja tak robiłem z Windows 7, gdy jeszcze rządził bios :wink:

No właśnie byłem ciekaw na jakiej zasadzie to działa, ale że działało na win7 i bios to nie wiedziałem.

Bios też nie szukał. Bios paczał sobie czy pierwsza partycja (rozruchówka) leży poniżej 1024 sektora… jeśli tak, to był start z niej i tyle.