Wolna neostrada 1 Mb

witam, prosze o sprawdzenie czy wszystko jest ok, mam maly problem z predkoscia neostrady w ostatnim czasie bardzo zwolnila.

Uwaga: Jak wklejasz loga to obejmuj go znacznikiem (tagiem) CODE lub QUOTE

Pozdrawiam Gutek2222

Log Ok możesz usunąć

Ogólnie mam podobnie w godzinnach od 15 do 21 - jest tragicznie - dużo dzieciaków na necie, nic na to nie poradzisz - koledzy na 6MB mają w tym czasie okolo 2 i to jest dobrze :wink:

przeczytaj sobie to:

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=6089

tu masz wszystko napisane :smiley: to jest spowodowane tym że niema już limitów na ściąganie i wszyscy ciągną co popadnie i neo sie muli!!!ale może jakoś temu zaradzą :smiley: oby bo mam sie przenosić do neo :smiley:

Złączono Posta : 02.03.2007 (Pią) 18:45

gutek a w tych godzinach od 15 do 21 ile wam leci kb/s i czy net strasznie muli??bo ja mam zakładać neo

jezeli chodzi o ten limit to ja nadal go mam gdy wchodze na panel.neostrada, wiec nie wiem co to za krzywa akcja z tym anulowaniem limitów :expressionless:

Nie prawda, nie patrz na limit nie masz go :wink:

gutek 222 ile ci sie ściąga od 15 do 21 bo mam zamiar założyć neo 1 mb i muszę coś na jej temat wiedzieć :mrgreen: odp

sieć P2P ostro zamuliła Neostradę. Dużo ludzi zaczęło masowo ściągać filmy itp. :lol: :lol: :mrgreen: 8)

do Pablo25:

ja mam neo 512 i mam tak koło 20 - 30 kB/s

Gutek2222 nie tylko ty te problemy w takich godzinach… :?

ja mam lepiej na radiówce 450 leci mi 50-60kb/s a nieraz 0-10 zwłaszcza w niedziele :frowning:

Ja nie mówiłem o ściąganiu. Temat przenoszę do odpowiedniego działu i można podyskutować. Też mam radiówkę 512 i jest szybsza w tym czasie niż neo :mrgreen:

gwoli ścisłości:

  1. prędkość ściągania na neo proszę nie mierzyć poprzez torrenty bo to mija się z celem (chodzi o otwarte trackery)

  2. przeciążenie sieci przez zniesienie limitów było obserwowane tylko w niewielu węzłach tepsy więc nie należy uogólniać sprawy

  3. obciążenie sieci w godzinach szczytu jest zawsze odczuwalnie dla użytkowników internetu, ale głownie przekłada się to na słabsze pingi oraz liczbe gubionych pakietów. Przy ściąganiu dużych plików z serverów np ftp nie powinna być odczuwalna różnica

A ja mam inne pytanie skoro TP nie wywiązuje sie z umowy gdzie mam mieć 1Mb/s to powinienem mieć prawo do zrezygnowania z owej usługi ??

A nie migracje na nisza opcję (chyba powinno być tak ze ja wybieram co Chcem mieć a jak nie mogą spełnić tego czego oferują to dziękuję i koniec)

W końcu to ja płacę i wymagam!!

Myślę ze taka sytuacja w FRANCI, była by nie do przyjęcia a u nas żabojady to se olewają :evil:

nie rozumiem - rozwiń myśl o “nie wywiązywaniu się” operatora z umowy

Mam opcję 1Mb/s w umowie, a realnie czasem mam zaledwie tylko 256Kb/s

To jest chyba nie wywiązywanie sie z umowy?? gdzie mieli mi zagwarantować stały dostęp do internetu z przepustowością 1Mb/s a nie skakankę :stuck_out_tongue:

Gdzie nie tylko ja tak mam

Zdziwiłbyś byś się

Przeczytaj dokładnie umowe

Tylko niemów ze tam pisze ze do 1024kbps i równie mogę mieć 128kbps

Wyjaśnienia TP S.A. na skargi użytkowników neostrady tp związane ze spadkami prędkości transmisji danych.


Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej w związku z licznymi skargami otrzymanymi w lutym 2007 r. od użytkowników usługi neostrada tp dotyczącymi niskiej prędkości transmisji danych występujących przy korzystaniu z usługi m.in. w strefach numeracyjnych SN 62 i 65, po zakończeniu interwencji w Telekomunikacji Polskiej S.A. informuje co następuje.


1. Problemy z korzystaniem z usługi neostrada tp w początkowych dniach lutego 2007 r. są w TP S.A. przedmiotem analizy ruchu związanego ze świadczeniem usług opartych na sieci IP/ATM. TP S.A. odnosząc się do konkretnych przypadków dotychczasowych użytkowników usługi neostrada tp (wykorzystując wiedzę pochodzącą z ww. analizy) stwierdziła, iż w strefach numeracyjnych 62 i 65 użytkownicy usługi Neostrada tp korzystają z jednego z traktów ATM (Asynchronous Transfer Mode), które zostały zdefiniowane jako tzw. „wąskie gardło”. Do takiego traktu, jak i dla wszystkich pozostałych łączy, prowadzone są inwestycje, których efektem będzie zwiększenie ich przepustowości.


Planowane zakończenie większości z tych inwestycji to koniec pierwszego kwartału 2007 r. i początek drugiego kwartału 2007 r. Inwestycje te powinny w wystarczającym stopniu zapewnić przepustowość sieci dla klientów neostrady tp. Ponadto prowadzone są działania, mające na celu poprawienie jakości usług w zagrożonych regionach. Działania te polegają na „przepinaniu” klientów na mniej obciążone trakty.


2. Na bazie m.in. wyników z analizy ruchu w sieci POLPAK TP stwierdzono znaczny wzrost ruchu w sieci IP – od momentu uwolnienia limitu transferów dla usługi neostrada tp. TP S.A. zaobserwowała 70-procentowy wzrost ruchu peer-to-peer (pobieranie dużych plików z sieci: pobieranie filmów - w jakości DVD, plików muzycznych) w sieci szkieletowej, co w efekcie wywołało przeciążenie sieci. Wzrostowi ruchu w sieci towarzyszył wzrost, pomiędzy 9 a 12 lutego 2007 r. ilości zgłoszeń na infolinię 800-102-102 (obsługa klientów usługi neostrada tp), dotyczących problemów z transferem/limitem transferu, lub awarią sieci. Według oświadczeń TP S.A. obecnie sytuacja stabilizuje się, natężenie ruchu w sieci maleje. Ma to niewątpliwie związek z przeminięciem boom’u zainteresowania użytkowników Internetu, po zniesieniu limitu transferu danych w sieci.


Jednocześnie TP S.A. poinformowała Prezesa UKE o polityce rozpatrywania reklamacji dotyczących problemów z neostradą tp. Wynika z niej, że w przypadku niemożności zapewnienia (w aktualnych warunkach technicznych) świadczenia usługi na satysfakcjonującym Klienta poziomie – proponowana jest Klientowi migracja ‘w dół”, czyli zmiana opcji usługi na niższą, bez ponoszenia konsekwencji finansowych.

http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?pla … &page=text

Wiem i czytałem to a nawet dzwoniłem na 9393

Ale mnie nie interesuje czemu są skoki transferu i kiedy to zrobią !!

Albo zapewniają mi swoja usługę w 100% albo mam prawo z niej zrezygnować z winy nie wywiązywania sie TP z umowy tak??

Też zadałem takie pytanie

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ht=#914895