Wolna Neostrada do 10mb

Witam

Mam problem z Neostradą do 10mb.Wcześniej miałem Orange Freedom 1mb/s ale skończyła mi się umowa więc zaproponowano mi Neo od 1mb/s do 10mb/s.Po podłączeniu wszystko działało ok (prędkość pobierania wynosiła od 250kb/s do 320 kb/s).Jednak 5 dni później internet zaczął działać coraz wolniej.Wieczorami był problem z otwarciem każdej strony a teraz praktycznie dzieje to się cały dzień.Prędkość pobierania wynosi 10-20kb/s.Myślałem że to wina routera i podpiąłem starego tp linka td-w8910g ale było to samo.Poniżej załączam statystyki z nowego i starego routera.

foton7l1f.jpg

foto2mib0d.jpg

PS:Dodam że centrala TP znajduje się ok 8km ode mnie

Proszę o pomoc

trzodownik ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Witam,

masz trochę słabą linię do wyższych prędkości niż 3Mb/s.

Z własnego doświadczenia ze słabymi liniami mogę podpowiedzieć abyś zmienił modulację na TP-LINKu z ADSL 2+ na samo ADSL2, nie zapominając o opcjach Bitswap i ■■■. Nie wiedzieć dlaczego zwykle routery TP-LINKa synchronizują się na wyższych prędkościach i rzadziej rwą ( w sumie to żaden router nie potrafił wynegocjować więcej) właśnie dla takich ustwień.

W razie problemów polecam zapoznanie się z telnetem urządzenia, znajduje się tam opcja zmieniania domyślnego marginesu synchronizacji. Po zalogowaniu przez telnet wydajesz polecenia:

wan dmt2 set snrmoffset 1280 1280 -> ustawienie nowego marginesu (domyślnie 1280 1280), im mniejsze wartości wpiszesz tym bardziej stabilne połączenie (mogą być wartości ujemne, dla ciebie polecam -128 -128), większe wpłyną na prędkość negocjacji jednakże zmniejszą stabilność.

wan adsl reset -> reset połączenia adsl i zastosowanie nowego marginesu.

Życzę miłej zabawy i powodzenia.

Po zmianie modulacji na ADSL 2 net znacznie przyspieszył i tłumienie linii spadło do 64 db

Co prawda prędkość pobierania wynosi 50 kb/s ale sprawdzimy jak w nocy będzie chodzić :wink: