Wolna Neostrada do 10mb


(Pawlik464) #1

Witam

Mam problem z Neostradą do 10mb.Wcześniej miałem Orange Freedom 1mb/s ale skończyła mi się umowa więc zaproponowano mi Neo od 1mb/s do 10mb/s.Po podłączeniu wszystko działało ok (prędkość pobierania wynosiła od 250kb/s do 320 kb/s).Jednak 5 dni później internet zaczął działać coraz wolniej.Wieczorami był problem z otwarciem każdej strony a teraz praktycznie dzieje to się cały dzień.Prędkość pobierania wynosi 10-20kb/s.Myślałem że to wina routera i podpiąłem starego tp linka td-w8910g ale było to samo.Poniżej załączam statystyki z nowego i starego routera.

foton7l1f.jpg

foto2mib0d.jpg

PS:Dodam że centrala TP znajduje się ok 8km ode mnie

Proszę o pomoc


(Agatonster) #2

trzodownik ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(krypton) #3

Witam,

masz trochę słabą linię do wyższych prędkości niż 3Mb/s.

Z własnego doświadczenia ze słabymi liniami mogę podpowiedzieć abyś zmienił modulację na TP-LINKu z ADSL 2+ na samo ADSL2, nie zapominając o opcjach Bitswap i ■■■. Nie wiedzieć dlaczego zwykle routery TP-LINKa synchronizują się na wyższych prędkościach i rzadziej rwą ( w sumie to żaden router nie potrafił wynegocjować więcej) właśnie dla takich ustwień.

W razie problemów polecam zapoznanie się z telnetem urządzenia, znajduje się tam opcja zmieniania domyślnego marginesu synchronizacji. Po zalogowaniu przez telnet wydajesz polecenia:

wan dmt2 set snrmoffset 1280 1280 -> ustawienie nowego marginesu (domyślnie 1280 1280), im mniejsze wartości wpiszesz tym bardziej stabilne połączenie (mogą być wartości ujemne, dla ciebie polecam -128 -128), większe wpłyną na prędkość negocjacji jednakże zmniejszą stabilność.

wan adsl reset -> reset połączenia adsl i zastosowanie nowego marginesu.

Życzę miłej zabawy i powodzenia.


(Pawlik464) #4

Po zmianie modulacji na ADSL 2 net znacznie przyspieszył i tłumienie linii spadło do 64 db

Co prawda prędkość pobierania wynosi 50 kb/s ale sprawdzimy jak w nocy będzie chodzić :wink: