Wolna opera MOBILE w 3G

Hejka

Mam wykupiony pakiet internetowy, oraz zainstalowaną operę mini na swoim SE K810i. 3G ma max kreski, ale coś wolno mi się e strony wczytują :(, pudelek.pl :mrgreen: ładuje się z 1 min, ale na standardowej przeglądarce ładuje się 5 razy szybciej…

Czy wy użytkownicy opery mobile tez macie takie problemy?? co z taki fantem zrobić??

A ten zasięg 3G masz napewno? ja korzystam na EDGE-u alestrony wczytują się w miarę szybko (no nie wiem jak z pudelkiem :slight_smile: ale rózne inne dobrze). a masz może ustawioną lepszą jakość obrazów czy coś takiego? ustawiniach jest ta opcja? bo wtedy dużo więcej danych jest pobierane

a jaka wersja opery ??

mam tą najnowszą wersję i tą poprzednią też. Ta poprzednia działa szybciej (tak mi się przynajmniej wydaje) ale znowu ta najnowsza wyświetla o wiele dokładniej strony i ma większe możliwości

a masz tak ustawione w Ustawieniach: w Transmisja danych , konta danych = WAP

transmisja danych , usługa preferowana = PS i CS

transmisja danych , dostep do wiad.teks = Transmisja CS

później Ustawienia internetowe = INTERNET

ustawienia java = INTERNET

ja to w ustawiniach mam trochę inaczej bo mam motorolę tak więc to trochę inaczej u mnie wygląda

jakiego masz fona?

A ja to już mam taki trochę wiekowy telefon a dokładnie motorola v547. A może problem jest w tym u ciebie, że może nie masz akurat zasięgu umts u siebie? Bo gdyby tak było to wtedy masz tylko, gprs bo akurat w tym modelu edge chyba nie ma z tego, co sprawdzałem. I może to, dlatego tak?

Na telefonie nie zauważy się różnicy w otwieraniu stron w przy transferze EDGE a 3G. Telefon to za słabe urządzonko do wyświetlania witryn z taką prędkością. Jako modem radzi sobie dobrze;) Możemy mieć w telefonie nawet HSDPA 7,2Mb/s i stać ok. 150m od nadajnika a strony i tak będą się ładowały mułowato. Prędkość dopiero zobaczymy po podpięciu telefoniku np. do laptopa.