Wolna praca kompa

Witam

witam

mam problem z kompem a problem polega na tym ze strasznie sie muli, a dokładniej słychac jak z stacji wydobywa sie dzwięk tzn, słychac długie przetwarzanie pracy systemu. Robiłem skandisck, scanowałem anty wirusem(NOD, AdWARE itp) wyczysciłem niepotrzebne pliki,defragmetowałem dyski i nic. T osamo w czym problem tkwi ?>

dodam ze mam tez wysokie uzycie procesora , które czasami sięga 100 % nigdy tak nie miałem…

witam ,

a może masz dużo plików na dysku , ja tak miałem do wczoraj mega dużo programów i mi się dysk też mielił.

Zrobiłem formatowanie i jest cisza, a jako że wykonałeś już wszystkie operacje które ja bym polecił to chyba nie wiele ci pozostaje:( :wink:

pozdrawiam

Pousuwaj zbęde programy a twardziel. Od ilu lat hdd nie był formatowany ?

Tedzikooo , zajrzyj TUTAJ.

własnie o to chodzi ze nie chciałbym robic formata bo to ostateczna koniecznosc…Jesli chodzi o wolne miejsce to sytauacja przedstawia sie tak ze mam 8,5 G wolnego miejsca na 40 Gigowym dysku wiec aż tak duzo nie jest zapełnione

format był robiony pól roku temu. Ogolnie kompa ma 7 lat

seba86mu zrobiłem własnie to zanim zacząłem ten temat i nic prawie nie pomogło…

Zobacz jaki proces zjada procesor (CPU) i ile programów masz w msconfig > uruchamianie

  • może poprostu tego jest zbyt dużo

Najwiecej zera przegladarka Firefox pozniej explorer i SVchost nie wiem co to jest? W uruchamianych juz dawno powyłaczałem zbedne programy i tylko sprawdzam od czasu do czasu czy nie ma czegos nowego wiec tutaj luz.

Nie o to pytałem , piszesz o “Użycie pamięci” (SWAP) a ja pytałem o CPU

CPu bezczynności systemu waha sie od 80 do 98, firefox od 5 do 20 , i CVchost 5-10 (nie wiem co to jest). A moze to wina wentylatora …?

podaje temperatury jakie wykazały mi w programie everest home

płyta głowna: 39 C

procesor:34 C

twardy dysk :26 C

wentylatory

procesor ok.4550 RPM

zasilacz ok 3900

to nie są temperatury, to są obroty na minutę

nawet chłodny

podaj konfiguracje kompa