Wolna praca komputera


(Ireneuszg76) #1

Witam proszę o sprawdzenie logów. System okrutnie wolno się uruchamia tak jak i każdy program jaki próbuje uruchomić.


(Gutek) #2

Optymalizacja XP: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=76580 + optymalizacja Autostartu

Czyszczenie rejestru:

RegCleaner - http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=29&id=177

możesz rejestr przelecieć albo

jv16 PowerTools - http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=29&id=509

Opis RegCleaner - http://www.agavk.p9.pl/strony/progra_regcleaner.php

Zobacz - Obsługa jv16 PowerTools


(Ireneuszg76) #3

poczyściłem wszystko( reg cleaner, ccleaner,odkurzacz) nic nie dało. nadal od napisu zapraszamy do ukazania sie ikonek na pulpicie mija 9 minut a otwarcie czegokolwiek następne 5min. Spyware doktor pokazuje ze znalazł trojana "Trojan-PWS.Tanspy" niby go usuwa ale następne skanowanie i znowu jest.


(adam9870) #4

Gdzie Spyware Doctor znajduje wspomnianego szkodnika? Proszę podać dokładną lokalizację do wykrywanego zainfekowanego pliku, a najlepiej wkleić raport. Dodatkowo przeskanuj system skanerem on-line dostępnym na stronie http://www.ewido.net/de/onlinescan/ i również wklej raport.

Ponadto wklej nowy log z ComboFixa oraz użyj Windows Worms Doors Cleanera zmień znaczki z disable na enable (wszystkie znaczki maja być na zielono, jeżeli któryś z nich będzie na żółto to go zostaw). Po użyciu narzędzia wymagany jest restart.

Co do mulenia - wykonaj podstawowe czynności mające na celu przyśpieszenie działania systemu jak defragmentacja dysku i defragmentacja rejestru.


(Ireneuszg76) #5

"Trojan-PWS.Tanspy" był w "HKEY_LOKAL_MACHINE/SOFTWARE/Microsoft/windows/Curent Version/Control Panel/Load".Pozmieniałem znaczki w WWDC na enable zrobiłem defragmentacje rejestru, defragmentacja dysku nie była wymagana nadal bez zmian procesor chodzi prawie ciągle na 100% najwięcej bierze SWDSVC.EXE i EXPLORER.EXE a to logi: