Wolna praca komputera

Witam,

problem jak w temacie, skanowałem system Malvarebytes ale nic nie wykrył, czyściłem CCleanerem i usunąłem pliki odzyskiwania systemu ale nic nie pomaga, proszę o pomoc.

A co to za sprzęt i co konkretnie działa wolno?

Stary laptop Lenovo Intel Core2 Duo 2.00 GHz, 2,0 GB RAM, Win XP, ja tutaj cudów nie oczekuję ale po prostu wcześniej chodził o wiele szybciej, a problem jest np. gdy uruchomię kilka programów np. Excel, przeglądarka plus jeszcze coś, to naprawdę ciężko jest cokolwiek zrobić i np. przejść z programu do programu.

przeinstaluj windowsa + ewentualnie wymień dysk na SSD

przeinstalowanie pomoże na pewno, ale tego chcę póki co uniknąć, myślałem raczej żeby może jakimś innym programem przeskanować, ale nie bardzo wiem czym… 

Kolejno.

Usuń wszystkie punkty przywracania systemu, zapisz/utwórz nowy.

Start --> Panel sterowania --> System --> Zaawansowane --> Wydajność --> Ustawienia --> Efekty wizualne - zaznacz tylko 6 pozycji - Zastosuj - OK.

kliknij aby powiększyć:

Dodatkowo sprawdzimy dysk-uruchom-CrystalDiskInfo -  wersje portable , zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]) pokaż  okno z programu wszystkie parametry.

Więc tak

  • usunąłem wszystkie punkty przywracania systemu

  • co do efektów wizualnych to już wcześniej dość mocno je okroiłem, Ccleanera używam regularnie

  • według wskazówek wyczyściłem rejestr programem  Eusing Free Registry Cleaner

- ze sprawdzeniem błędów na dysku miąłem problem ponieważ wyskakiwał komuinikat że nie można ukończyć sprawdzania błędów

wykonałem defragmentację 

Poprawy specjalnej nie odczułem także dalej coś jest nie tak.

 log z Autoruns:

http://speedy.sh/9vvXf/WIES-49C84B62B7.arn

Print Screen z CDI

logCDI.thumb.JPG.091e2572b8edac31e50ee88

Jeśli to była jakaś awaria to jeden punkt sprzed tej awarii (zauważalnego spadku wydajności) kolega mógł zostawić lub przywrócić system przez resztą operacji i sprawdzić czy podziałało.

Uruchom autoruns 

Zakładka-Services- odznacz :AdobeFlashPlayerUpdateSvc , Autodata Limited License Service , gupdate , gupdatem , gusvc , Microsoft Office Groove Audit Service , MozillaMaintenance , odserv , RealNetworks Downloader Resolver Service , WMPNetworkSvc 

Zakładka-Scheduled taks-odznacz : Odznacz wszystko

Zakładka -Internet Explorer-Odznacz wszystko (jeżeli nie korzystasz z IE)

.Klawisz z logo Windows + R  wpisz: services.msc a następnie szukamy usługi-usługa indeksowania,automatyczne aktualizacje i we właściwościach ustawiamy: Wyłączone

  • Dysk OK

Uruchom ponownie komputer,jak coś nie będzie działać lub jakbyś coś potrzebował, zawsze można zaznaczyć.

 

A przypadkiem wydajność nie wraca do normy po zamknięciu przeglądarki?

Uruchom ccleaner. Jak nie masz, to pobierz.

Zakładka narzędzia, programy - zapis do pliku tekstowego. Po prawej na dole. Zawartość pliku wkleisz w post.

Zakładka autostart - pierwsze windows - zapisz do pliku tekstowego. Zawartość wkleisz w post.

Prawym przyciskiem myszy klikasz na wolne miejsce na pasku narzędzi i wybierasz menadżer zadań. Z procesów robisz screen. Zapodajesz na hosting, może być  http://postimage.org/ i wklejasz w poście kod do miniatury.

Oryginalny XP?

Gdy wyłączę przeglądarkę a uruchomię inne programy to również wolno pracuje, odznaczyłem w Autoruns wszystkie podane programy ale nie bardzo pomogło. Wklejam pliki z Ccleanera: install.txt startup.txt  i Scren z Menadżera zadań:http://s11.postimg.org/i8672x5er/Screen_MZ.jpg

Napisz w dziale bezpieczeństwo,i podaj wymagane tam logi-farbar recovery scan tool raport obowiazkowy

Serdecznie dziękuje wszystkim za pomoc, logi z FRST wkleiłem w dziale bezpieczeństwo.