Wolna praca komputera

(Wrronolot) #1

Witam,

problem jak w temacie, skanowałem system Malvarebytes ale nic nie wykrył, czyściłem CCleanerem i usunąłem pliki odzyskiwania systemu ale nic nie pomaga, proszę o pomoc.

(drunkula) #2

A co to za sprzęt i co konkretnie działa wolno?

(Wrronolot) #3

Stary laptop Lenovo Intel Core2 Duo 2.00 GHz, 2,0 GB RAM, Win XP, ja tutaj cudów nie oczekuję ale po prostu wcześniej chodził o wiele szybciej, a problem jest np. gdy uruchomię kilka programów np. Excel, przeglądarka plus jeszcze coś, to naprawdę ciężko jest cokolwiek zrobić i np. przejść z programu do programu.

(adrianos666) #4

przeinstaluj windowsa + ewentualnie wymień dysk na SSD

(Wrronolot) #5

przeinstalowanie pomoże na pewno, ale tego chcę póki co uniknąć, myślałem raczej żeby może jakimś innym programem przeskanować, ale nie bardzo wiem czym… 

(XMan) #6

Kolejno.

Usuń wszystkie punkty przywracania systemu, zapisz/utwórz nowy.

Start --> Panel sterowania --> System --> Zaawansowane --> Wydajność --> Ustawienia --> Efekty wizualne - zaznacz tylko 6 pozycji - Zastosuj - OK.

kliknij aby powiększyć:

(IPSEN) #7

Dodatkowo sprawdzimy dysk-uruchom-CrystalDiskInfo -  wersje portable , zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]) pokaż  okno z programu wszystkie parametry.

(Wrronolot) #8

Więc tak

• usunąłem wszystkie punkty przywracania systemu

• co do efektów wizualnych to już wcześniej dość mocno je okroiłem, Ccleanera używam regularnie

• według wskazówek wyczyściłem rejestr programem  Eusing Free Registry Cleaner

- ze sprawdzeniem błędów na dysku miąłem problem ponieważ wyskakiwał komuinikat że nie można ukończyć sprawdzania błędów

wykonałem defragmentację 

Poprawy specjalnej nie odczułem także dalej coś jest nie tak.

log z Autoruns:

http://speedy.sh/9vvXf/WIES-49C84B62B7.arn

Print Screen z CDI

logCDI.thumb.JPG.091e2572b8edac31e50ee88

(angry) #9

Jeśli to była jakaś awaria to jeden punkt sprzed tej awarii (zauważalnego spadku wydajności) kolega mógł zostawić lub przywrócić system przez resztą operacji i sprawdzić czy podziałało.

(IPSEN) #10

Uruchom autoruns 

Zakładka-Services- odznacz :AdobeFlashPlayerUpdateSvc , Autodata Limited License Service , gupdate , gupdatem , gusvc , Microsoft Office Groove Audit Service , MozillaMaintenance , odserv , RealNetworks Downloader Resolver Service , WMPNetworkSvc 

Zakładka-Scheduled taks-odznacz : Odznacz wszystko

Zakładka -Internet Explorer-Odznacz wszystko (jeżeli nie korzystasz z IE)

.Klawisz z logo Windows + R  wpisz: services.msc a następnie szukamy usługi-usługa indeksowania,automatyczne aktualizacje i we właściwościach ustawiamy: Wyłączone

• Dysk OK

Uruchom ponownie komputer,jak coś nie będzie działać lub jakbyś coś potrzebował, zawsze można zaznaczyć.

(drunkula) #11

A przypadkiem wydajność nie wraca do normy po zamknięciu przeglądarki?

(Bogdan_G) #12

Uruchom ccleaner. Jak nie masz, to pobierz.

Zakładka narzędzia, programy - zapis do pliku tekstowego. Po prawej na dole. Zawartość pliku wkleisz w post.

Zakładka autostart - pierwsze windows - zapisz do pliku tekstowego. Zawartość wkleisz w post.

Prawym przyciskiem myszy klikasz na wolne miejsce na pasku narzędzi i wybierasz menadżer zadań. Z procesów robisz screen. Zapodajesz na hosting, może być  http://postimage.org/ i wklejasz w poście kod do miniatury.

Oryginalny XP?

(Wrronolot) #13

Gdy wyłączę przeglądarkę a uruchomię inne programy to również wolno pracuje, odznaczyłem w Autoruns wszystkie podane programy ale nie bardzo pomogło. Wklejam pliki z Ccleanera: install.txt startup.txt  i Scren z Menadżera zadań:http://s11.postimg.org/i8672x5er/Screen_MZ.jpg

(IPSEN) #14

Napisz w dziale bezpieczeństwo,i podaj wymagane tam logi-farbar recovery scan tool raport obowiazkowy

(Wrronolot) #15

Serdecznie dziękuje wszystkim za pomoc, logi z FRST wkleiłem w dziale bezpieczeństwo.