Wolna praca laptopa po instalacji systemu

Witam!

Jestem posiadaczem laptopa firmy Acer (model V3-771G) o parametrach: CPU Intel Core i5-3210m, 8GB RAM, karta graf. Nvidia GeForce GT630M oraz dysk twardy WD o pojemności 750GB. A problem jest następujący:

Laptop strasznie spowolnił swoją pracę po formacie i instalacji systemu. Podczas oglądania filmów obraz potrafi zamienić się w pokaz slajdów, głupie zamykanie kart w Chromie chwilkę musi potrwać, a wydajność w grach spadła jakby o 50%… W Far Cry 3 przed formatem grałem bez problemu, czy chociażby w CS 1.6, a teraz czuję spadki na FPS’ach. Zużycie procesora dziwnie skacze. Nagle potrafi skoczyć do 30, a raz do 90% przy uruchomionych programach tj AQQ czy Chrome. Oczywiście wszystkie sterowniki są zainstalowane w ich najnowszych wersjach prosto ze strony producenta.

Dodam jeszcze, że problem już raz wystąpił. Tyle że było to podczas testowania Windows’a 8 parę miesięcy temu.

Jakieś pomysły?

Ja myślałem, że to może przez aktualizacje systemu. Teraz po formacie instalowałem wszystkie, a wcześniej tę funkcję miałem wyłączoną… Ale to akurat się wydaje trochę bezsensowne.

Pozdrawiam!

Od razu pomyślałem o Windows Update i nie jest to bezsensowne. W niektórych przypadkach ich instalator może zużyć nawet 100% procesora i RAMu nie mówiąc o mieleniu dyskiem. Zainstaluj wszystkie aktualizacje i sprawdź co wtedy.

System z recovery czy czysta kopia ?

System jest już aktualny, nie ma żadnych poprawek do instalacji. System był instalowany na czysto. Wyczytałem gdzieś w necie, że zła kolejność instalacji sterowników może obniżyć wydajność pracy systemu do 30%… Ile może być w tym prawdy?

Podobno najpierw powinien być chipset, grafika itd… ale czasami różnie bywało i jakoś nie zauważyłem obniżenia wydajności. Trudno powiedzieć co mu dolega. Jak na gwarancji, to może trzeba to jeszcze wykorzystać…

No i zapewne tak zrobię. Ale przedtem troszkę jeszcze pokombinuję. No nic, dzięki za odzew :slight_smile: Pozdrawiam.