Wolna praca laptopa

(manja) #1

Witam.
Od pewnego czasu laptop z Windowsem 10 zaczął mi wolno działać. Długie logowanie, wolno otwierają się strony, zawiesza się. Proszę o pomoc.
Dołączam pliki frst.
frst
http://www.wklejto.pl/756339
addition
http://www.wklejto.pl/756344

(marcin20000) #2

Całkowita pamięć fizyczna: 3979.26 MB
Procent pamięci w użyciu: 84%

4 GB Ram + dysk HDD (prawdopodobnie z kiepskimi transferami, zużyty), to i plik wymiany “muli”, programy się wieszają. Nawet po sprzątnięciu cudu nie oczekuj :wink:

1 Like
(Astor44) #3

… do tego nieszczęsny Avast, zupełnie niepotrzebny na użytek domowy, a szczególnie dla Windowsa 10.
Jak się zdecydujesz użyj:

a laptop odżyje!
Ustaw potem systemowego Windows Defendera tak, jak sobie życzysz.

1 Like
(manja) #4

Odinstalowałem Avasta. Coś jeszcze mam zrobić ? Jadę na rok do Indonezji i chciałbym aby mi ten laptop działał jak najlepiej.

(Astor44) #5

W tej chwili chyba już nic. Infekcji, o ile widzę dobrze, nie ma.
Warto może ustawić w Windowsie: Ustawienia > System > Pamięć > włączyć okresowe oczyszczanie według upodobania, a także “ręcznie” z tego korzystać.
Acha! Zwróć uwagę czy pojawiła się ikonka Windows Defendera w pasku zadań i czy ma zielone zaznaczenie?

(manja) #6

Ma żółty wykrzyknik

(Astor44) #7

To kliknij na nim i reaguj odpowiednio na problem.

(manja) #8

Jest na Ochronie konta, chce aby skonfigurować Windows Hello.

(manja) #9

Mam do wyboru Konfigurowanie i Odrzuć

(Astor44) #10

Spokojnie Odrzuć!

(manja) #11

Ok, tak zrobiłem. Teraz jest zielony znaczek. Mam jeszcze pytanie jak często Defender skanuje, czy gdzieś się to ustawia.

(Astor44) #12

Skanuje, gdy komputer jest “na luzie” (nie obciążony). Nie przejmuj się tym. Robi to co trzeba.
Gdy będzie potrzebne ekstra skanowanie, da Ci znać.

(manja) #13

Wielkie dzięki.

(iJuliusz) #14

Pliki do wglądu są niepoprawnie wklejone.
Przeczytaj

(manja) #15

To jak mam dołączyć te pliki ?
Nie jestem nowym użytkownikiem forum, choć rzadko korzystam z pomocy.

(manja) #16

FRST.txt (64,6 KB)
Addition.txt (51,7 KB)
Shortcut.txt (50,1 KB)

(manja) #17

To są nowe skany.

(manja) #18

iJuliusz Expert. Mam pytanie czy będziesz analizował przesłane skany, czy uważasz temat za zamknięty.

(iJuliusz) #19

Dobrze, że się przypomniałeś :wink:

1. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. D:\Tools
    fixlist.txt (3,5 KB)
    “Plik naprawczy został wykonany w FiRST Editor 1.09b (Cloud DB Test) © ijuliusz.pl”
  2. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  3. Po restarcie wklej plik wynikowy.
  4. Pobierz ADWCleaner, uruchom z Uprawnieniami Administratora, uruchom skanowanie i oczyść, wklej plik wynikowy.
(manja) #20

Fixlog.txt (10,1 KB)