Wolna praca, pamięć ram

Witam

Piszę tutaj ponieważ chcę się dowiedzieć czy mogę coś zoptymalizować aby komputer chodził szybciej.

Oczywiście zrobiłem częściowo aktualizację z tematu przyklejonego.

Konfiguracja komputera:

Intel® Celeron® CPU 1.70GHz

VIA VT8753/A/E Apollo P4X266/A/E

256 MB (PC2100 DDR SDRAM)

Radeon 7500 (64 MB)

SAMSUNG SV1204H (120 GB, 5400 RPM, Ultra-ATA/100)

Najbardziej udziela mi się to w grze wow, czasem jest bardzo wysoki ping (latency) i nie da sie grac, czasem internet przestaje reagowac i nic nie dziala np

Czy moje łącze jest w pelni sprawne?

Wyskakuje rowniez czasem przy graniu, ze pamiec wirtualana jest bardzo niska (lub cos takiego) zolty wykrzyknik i cos o pamieci wirtualnej

Podaje tracert

1-onet.pl

2-strona wow

3-server wow

i menedzer zadan

btw - czy duzo da dolozenie 512mb ram? i czy warto kupic uzywana kosc 512mb za ~50pln?

50zł za 512 ?? droszke dużo jak za tyle ale 512 coś tak da ale jak już to polecam 1Gb za ~65zł i problem powinien zniknąć

co do pingu masz za małe łącze, lub w grze za dużo się dzieje…

Żółty wykrzyknik i ostrzeżenie “Za mało pamięci wirtualnej” sygnalizuje że masz mało RAM-u do wymagań aplikacji

Dużo mówisz? A orientujesz się w ogóle w cenach kości DDR? Ty piszesz o DDR2 zapewne, a kolega ma płytę pod DDR.

50zł za 512MB DDR, to nie jest zła cena.

mobo obsluguje dual ddr - wiec optymalnie byloby zakupic 2x512mb - raz wiecej, dwa szybciej 2 razy

z drugiej strony ladowanie kasy w… kompa jest nie oplacalne (mam ta plyte i lezy w kacie - jade na rambusach i i850 :roll: ) - dokup 256mb o dokladnie takich samych parametrach (takty, cl i kostki - ilosc i miejsce - po jednej/dwoch stronach pcb), isnieje szansa ze ruszy w dualu

z uslug/procesow spokojnie mozesz sie pozbyc alg. (aplication gateway) i odbc, smss, winlogon (jesli nie korzystasz z szybkiego przelaczania uzytkownikow)

dysk troche wolny (5400rpm) - zapodaj benchmark w hdtune (info przy okazji tez) oraz sprawdz smart - moze hdd nie wyrabia?