Wolna praca systemu!

Witam !

Od paru dni system parcuje dużo wolniej. Przeskanowałem za pomocą avast i nic nie wykrył. Malwarebytes’ Anti-Malware wykrył kilka wirusów i usunął ale nadal komputer nie pracuje jak poprzednio.

Oto logi:

1)OTL:

http://wklej.org/id/447922/

http://wklej.org/id/447923/

2)Malwarebytes’ Anti-Malware:

http://wklej.org/id/447919/

Ile Ty masz antywirusów co?

Tak naprawdę to nie było żadnego antywirusa. Jak zauważyłem pogorszenie pracy PC to zainstalowałem avasta, odinstalowałem i teraz mam Malwarebytes’ Anti-Malware.

Na logach się nie znam nie pomogę ale zainstaluj sobie jakiegoś darmowego antywirusa mimo że masz Malwarebytes’ Anti-Malware.

Komputer bez zaistalowanego antywirusa i firewalla podłączony do sieci w obecnych czasach to to jest zagranie samobójcy,nawet jak jeszcze teraz nie załapałeś nic to jest to tylko kwestia czasu.Zainstaluj jakiś antywirus np Comodo Internet Security darmowy i bardzo dobry.

Użyj tego programu:

http://www.dobreprogramy.pl/ATF,Program … 11943.html

zaznacz wszystko i wyczyść

Przeczyść PC poniższymi programami. Kiedy updatowałeś PC do SP3? (czy spadek wydajności nie odnotowałeś po aktualizacji?)

http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Pr … 13061.html

http://www.dobreprogramy.pl/Odkurzacz,P … 12322.html

http://www.dobreprogramy.pl/Auslogics-D … 13271.html

Te logi są czyste ,lecz masz dużo zbędnych procesów . Może to być obciążenie dla komputera.

:arrow: Usuń zbędniki z autostartu

:arrow: Usuń śmieci i wyczyść rejestr CCleaner’em

:arrow: Daj raport z pełnego skanowania Dr.Web CureIt! (Plik :arrow: Zapisz Listę Raportu)

Możesz jeszcze zrobić optymalizację Tune Up Utilities http://www.dobreprogramy.pl/TuneUp-Util … 12764.html

TO TRIAL ale da się nim spokojnie zoptymalizować system. po upływie tego czasu doinstaluj i przeczyść rejestr ccleanerem. Comodo jest dość uciążliwy dla laika ( bez urazy) - trzeba go odpowiednio skonfigurować - instrukcję można znaleźć w internecie. Można zamiast tego avasta.

,Komputer bez zainstalowanego antywirusa i firewalla podłączony do sieci w obecnych czasach to to jest zagranie samobójcy,nawet jak jeszcze teraz nie załapałeś nic to jest to tylko kwestia czasu." - no tak ale nie jest tak źle, jeśli się uważa w tym internecie i myśli głową a nie dolna częścią ciała.

A ja ci powiem że sama głowa nie pomoże,w obecnych czasach zagrożeni płynących z internetu nie zawsze musisz ty zapraszać przez przeglądanie np. stron z torrentami,crackami,xxx…teraz coś może się przyczepić samoistnie bez naszej większej ingerencji

Comodo internet security + regularny skan malwarebytes antimalware to najlepszy darmowy zestaw do ochrony.

Doskonale o tym wiem :slight_smile: Lecz uważam że nie ma sensu zawalić kompa programami zabezpieczającymi, jeśli używa się internetu, by sprawdzić w wikipedii co to bóbr :slight_smile: Inna spraw jeśli właśnie chodzi o piractwo- tu najwyższa czujność ( nie żebym miał jakieś doświadczenia 8) ) Pozdrawiam.

Nie no racja bobry są odporne na wirusy ;):smiley: