Wolne bootowanie się kompa

Od pewnego czasu Pecet zaczął sie ładowac dosyc długo ok. 2min. , a wczesniej trwalo to okolo 1 minuty. Długa jest przerwa miedzy momentem kiedy widac nazwe Windowsa XP a tapetka ‘Zapraszamy’ ja k również pasek loadingu dlugo trwa ze sie niegramatycznie wyraze.

Wiecie może jaki jets powód i jak to poprawić?

Mam Bartona 2500, 512 ddr, R8500 i Asusa A7N8X-x

WinXP Pro

–BootVis 1.3.37.0–

uzyj tego programiku:

http://www.softpedia.com/public/scripts … ro/12-2-1/

Microsoft uaktualnił narzędzie BootVis, służące do przyspieszania startu

Windows XP/2003.

Jest to narzędzie, które znacznie skraca bootowanie systemu, pozwala

znaleźć przyczny powolnego startu oraz w miare możliwości usunąć je.

Po zainstalowaniu i uruchomieniu programu należy wybrać z menu “Trace” opcję “Next Boot + Driver Delays”, służącą do analizowania sekwencji startowej Windows. Program dokona ponownego uruchomienia systemu, a następnie przedstawi zebrane informacje w postaci graficznej. Dopiero teraz można przystąpić do optymalizacji. W tym celu również z menu “Trace” wybierz opcję “Optimize System”. Dane niezbędne do optymalizacji zostaną zapisane na twardym dysku.

W podobny sposób można zoptymalizować proces przywracania systemu ze stanu hibernacji. Służą do tego opcje “Next Standby & Resume” oraz “Next Hibernate & Resume”.

Czasy docelowe to dla Windows XP:

30 sekund - bootowanie + uruchomienie systemu

/czas ten moze być jeszcze krótszy zaleznie od ilosci zainstalowanego softu/

20 sekund - wyjście z trybu hibernacji (S4)

5 sekund - wyjście z trybu czuwania (‘Standby’) (S3)

Uwaga !!

Ta wersja BootVis jest kompatybilna z Windows XP/2003 i rozwiązuje m.in.

problem występujący podczas korzystania z technologii Hyper-Threading na

procesorach Intel Pentium 4.

:o :o :o U mnie zadziałało… jak uruchamiało mi sie po przelatywaniu 10 razy tego paseczka to teraz 1,5 :o :o :o

U mnie jezeli pojawiaja sie kłopoty z dłógim rozruchem to skanuje kompa Regcleaner-em i to co znajdzie wywalam następnie usówam wszysko co znajduje sie w folderze Prefetch (dysk lokalny/windows/prefetch) i następnie defragmetacja dysku i przeważnie pomaga.

Ja tutaj znowu polecam Doctor Tweak XP, można w nim ustawić prefeching, lub wogóle wyłączyć, jest tam duzo innych opcji. Jak ustawlime w nim kompa, to na pseczku przewija mi sie 3 razy :lol: . Jednym slowem, jak sie schylę zeby wlaczyc kompa, to musze szybko sie wyprostować, bo logowanie juz na mnie czeka :smiley:

Drugi taki sam post w innym wątku.

po co ??

kasuję.

po to żeby więcej userów go zobaczyło i dostał odpowiedź na pytanie, pozatym sa to dwa tematy pokrewne i nie widze przeszkód zeby tu i tu zmajdował sie ten post.

Kiepas ma w pewnym sensie rację.

A mam pytanie.

Im więcej pooptymalizuję system BootVis, tym bardziej, szybciej się bedzie uruchamiac system?

:lol:

Przed optymalizacją miałem 12 kresek, teeraz mam 8…

Według mnie najlepszym sposobem skrócenia czasu uruchamiania systemu

jest zrobienie porządku na dyskach i w systemie:

*wyłączenie zbędnych usług

*odinstalowanie nieużywanych programów

*przejrzenie listy autostartu

*czyszczenie pliku stronicowania przy każdym zamknięciu

*regularne defragmentowanie dysków

*usuwanie śmieci typu malware

To działa! Mój komputer uruchamia się pod WXP jakieś 15 s (1,5 paseczka).

To robię na bieząco… :lol: :slight_smile:

Nieźle… mój idzie 80 s wg BootVis’a… ;/

Więc w czym problem ??

Chyba regulamin to wszystko reguluje.

też ro robię na bieżąco! !!