Wolne bootowanie XP

Witam, mam pewien problem,otóż system nawet zaraz po zainstalowaniu długo się ładuje ,mój config : Q6600,4GB ram,GA g31m s2l,HDD: Samsung HD502IJ tak więc nie ma źle. Na wirtualu system bootował 1 kreskę na fizycznej ok. 10.

W czym tkwi problem ? Kontroler dysku ?

Sterowniki zainstalowane?

Do chipsetu,dźw i karty sieć.

A do karty graficznej?

Tez,ale wyłączone przy starcie :wink: Ale bootowało wolno nawet przed zainstalowaniem sterów :confused:

witam.

spróbój tego:

http://odsiebie.com/pokaz/3845780—73ae.html

jest to plik do zmiany czasu bootowania systemu zrób dwie kopie jedną wrzuć na dysk systemowy np: C:/ i tyle

a drugą bezpiecznie schowaj bo są programy które na złość ten plik usuwają.

dobre…

z tego co wiem to nie ma czegoś takiego…

temat wielokrotnie wałkowany…

ale jeśli się mylę to proszę o poprawę prze kogoś konkretnego…

możesz mieć coś z systemem, sprzętem lub jakiegoś wirusa

Nie ma czegoś jak skracanie czasu bootowania ? heh jest taka opcja w msconfig ,ale chyba nic nie daje bo wszystko musi się załadować :stuck_out_tongue: Kurde ,ale co może być problemem nie mam pojęcia dysk jest szybki wg.mnie z resztą starszy komp kolegi bootuje szybciej …

ten plik działa boot.ini

normalnie jest on załączony do programu stylexp tam jest taka opcja skracania czasu bootowania ale jak go usuniesz to on znika dlatego zlokalizowałem go i zrobiłem kopie to działa.

Wirus raczej nie .

zajrzyj do działu: bezpieczenstwo-i-logi-hijackthis-f16.html

wstaw logi hijacka i otl

a ktoś ci sprawdzi czy przypadkiem nie masz jakiegoś syfu którego nie wykrywa antywirus…

Dobra chłopaki,nic z tego nie wyjdzie :stuck_out_tongue: Przy bootowaniu dysku wgl nie słychać więc nie da się tego na forum zrobić :wink: Dzięki wszystkim za pomoc,ale jedynym rozwiązaniem będzie zakup Win7 xD