Wolne botowanie windowsa xp pomocy

Hej mialem podkręconego proca sempron 2400+ normalnie dziala na 1,67 ghz (podkreciłem go w biosie na 1,8 ghz). Wszystko chodziło bez problemu.

Wczoraj coś się zawiesiło i przy następnym uruchomieniu xp komunikat brak pliku NTLDR.

Przeinstalowałem windowsa xp i na czystym dysku bez programów tylko sterowniki ekran botowania xp pokazuje mi się przez jakieś 40-50 minut.

Wcześniej przed tą awarią na zawalonym programami systemie trwało to kilka sekund z 3-6.

Proszę drodzy forumowicze pomocy co się stało z kompem, że tak długo się ładuje. Wygląda na to że po tej zawieszce wszystkie ustawienia biosu powróciły do pierwotnych ustawień. Co mam zrobić żeb mój winxp znów uruchamiał się tak szybko ja wcześniej. Czy mozliwe że proc, RAm lub płyta nawaliły.

Zaznaczę że instalacja nowego windowsa szła równie szybko i bez problemowo jak wcześniej. Pzdr

czy dysk dobrze podłączony :?:

tak na bank dysk dobrze jest podłaczony cały czas było dobrze, aż pojawił sie komunikat brak pliku NTLDR. Czy jest możliwość że cos stało się z dyskiem, A może kabel danych sie popsuł. Zaznaczam ze ten dysk jest nowy 200 GB sata wd. stara 80 gb tez wd podobnie potuje wolno. Ma ktoś jakieś sugestie. proszę o pomoc.

http://www.frazpc.pl/b/50643

Może tu coś znajdziesz :wink:

Dzięki bardzo ale plik NTLDR po kolejnym ustawieniu windowsa xp już mi nie wywala wszystko jest ok. Pytanie tylko0 dlaczego winxp (czyściutki system bardzo) wolno się ładuje.

Na celku 600mhz szybciej się ładował niz na sempronie 2400+.

Złączono Posta : 17.11.2006 (Pią) 13:09

Chyba dochodze do rozwązania problemu, mam dwie kości ram. 256 i 512 wyjąłem z gniazda kość 256 mb i komp ruszył szybko jak dawniej. Zauważyłem że sporo kurzu na niej było, odkurze i zobacze jesli po odkurzeniu komp z kością 256 nie ruszy jak trzeba to znaczy że jest walnięta.