Wolne buforowanie filmów na Youtube Windows XP

Witam. Mam dziwny problem. Na jednym z komputerów podpiętych do internetu bardzo wolno buforują się filmy na Youtubie. Na drugim komputerze nie ma tego problemu. Dodam, że na obu komputerach sprawdzałem prędkość internetu i wyniki były bardzo zbliżone. Proszę o pomoc.

Ps. Próbowałem wyłączyć zaporę systemową oraz antywirusa i nie zauważyłem poprawy.

jaka przeglądarka?

 

ja używam google chrome i wtyczki Magic Actions for YouTube i filmy buforują się na tyle na ile pomaga łącze.

 

jeżeli kilka komputerów korzysta z tego samego łącza czesto pomaga taki programik jak cfospeed.

 

należy zainstalować go na wszystkich komputerach które korzystają z tej samej sieci.

 

poprawa przynajmniej na neostradzie jest wtedy zauważalna.

Nie ma znaczenia jaka przeglądarka. Nie korzystam też z żadnych zbędnych wtyczek. Nie korzystałem w tej samej chwili z dwóch komputerów. Problem występuje na Laptopie, który podłączony jest przez wifi, ale próbowałem kiedyś po kablu i był ten sam problem. Router raczej nie jest przyczyną tego problemu, bo sprawdzałem na innych komputerach podłączonych przez wifi i nie było problemu.

Odtwarzasz YT z poziomu innych stron (np. facebook) czy bezpośrednio ze strony YT ?

 

Ja Ci powiem, że nie zawsze warto szukać przyczyny we wtyczkach itp. itd.

YouTube słynie z tego, że ich serwery nieraz się zapychają…

Czyli np. po pewnym czasie znów płynnie działa a ty bezcelowo szukasz przyczyny we wszystkim co może powodować “ścinki w buforowaniu”.

To jest moje prywatne zdanie…

Ale ja sprawdzałem czy działa nawet na trzech komputerach:

  • jeden laptop z XP-na nim są problemy
  • drugi to PC z win 7-brak problemów
  • a trzeci to laptop z win 8.1

Problem występował tylko na laptopie z win XP.

Speedtest pokazywał prawie taką samą prędkość na wszystkich komputerach.

michall12 - może masz jakieś 'tolbary"? lub infekcje?

Przeskanuj  programem “Anti Malware Malwarebyte”

 

XP - To 12 letni “stary pryk” system i już bez wsparcia - może czas zmienić przyzwyczajenie i używac nowoczesnych systemów ?

Toolbara nie mam wirusa raczej też nie, bo już nie jeden raz skanowałem. Nie korzystam zbyt często z tego komputera i nie chce mi się teraz instalować niczego innego, ale chyba będę musiał.