Wolne buforowanie youtube

Witam, od około miesiąca mam problem z oglądaniem filmów na youtube. Posiadam neostrade opcja 10mb/s i nie mam żadnych problemów przy ściąganiu (zwykle pełną prędkością łącza). Zdarza się że nawet na najniższej możliwej jakości filmu muszę czekać na buforowanie a miesiąc temu oglądałem bez problemu w najwyższej jakości. Przeważnie wygląda to tak, że film sie wł i po okolo 3s stoi i musze czekac i czekac… a czasem w ogole sie nie buforuje. Sprawdzałem na innych przeglądarkach IE, Google Chrome - to samo. Czasem występuje u mnie problem z wtyczką adobe, jednak jest ona zaaktualizowana do najnowszej wersji, jedyna różnica która zauważyłem to brak aktywnej(lub sprawnej) wtyczki Silverlight, która została ostatnio zablokowana przez Mozille, gdyż nie jest bezpiezna(czy cos w tym stylu).

Czy ostatnio mieliście podobne problemy z YT? co na to poradzić ?

system operacyjny - Windows 7

Nic nie poradzisz ostatnio pełno jest problemów z YT na początek może wyczyść dane przeglądarki . Za dużo śmieci lądowało z PL na YT i mamy ograniczone łącza

Możesz spróbować zablokować adresy określonych ruterów i serwerów cache YT.

Łatwiejszy sposob, z którego sam korzystam, to ta wtyczka: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/a … src=search wraz ze zwiększeniem bufora cache we wtyczce flash dla serwisu youtube (ppm -> ustawienia -> magazyn lokalny -> dla s.ytimg.com daj min 10mb)

Powyższe powinny dać kopa, a wtyczka przy okazji daje możliwość loopa w odtwarzanym video :slight_smile:

Spróbuj zmienić DNSy oraz ustawić proxy - http://www.dobreprogramy.pl/YouTube-na-Orange-i-jego-powolne-buforowanie-co-robic,Blog,41656.html.

Niestety, ani wtyczka ani zmiana dnsów nic nie dały, aktualnie 21:07 niektóre filmy na yt w ogóle się nei buforują inne zaś w jakości 144p burofuja sie kilka min (przy długości filmu 2min).

Ręce opadają, brak słów.

ale dzięki za próbę pomocy

faktycznie youtube ma jakieś problemy, ale z czego to wynika nie wiem

Nie YouTube ma problemy tylko Orange (a właściwie dawna tepsa), stary sprzęt nie wytrzymuje obciążenia… wychodzi brak inwestycji. Podobno jednak coś się w tym temacie dzieje i część osób jest już podłączona pod nowe serwery buforujące.

U mnie już śmiga jak trzeba mam Netię . Orange nie wyrabia z ilością danych jaka napływa na ich serwery . Sam mam do serwerowni jakieś 100m i co chwila coś tam grzebią