Wolne działanie, częste zwiechy

Witam!

Otóż niedawno zainstalowałem Windowsa Viste w wersji Bussines. System działa często się przycina, wolniej uruchamia to co mu rozkaże, czasami się całkiem przycina i muszę resetować kompa. I z tąd moje pytanie: czy da się temu jakoś zaradzić? Moja konfiguracja sprzętowa:

4GB(wykrywa 3.25GB ale z tym nie ma problemu)

nVIDIA 4100 nFORCE 401 256MB (zintegrowana)

AMD Athlon 64 x2 4000+ 2.11GHz

HDD 250 GB

Z góry dziękuje za odpowiedź.

może zasilacz winny… ja tak miałem !!

Przeczyść komputer, czasem to zdziała cuda :smiley:

Powyłączaj też wszsytkie zbedne aplikacje systemowe… innym słowem zoptymalizuj system :wink:

Jak sprawdzić czy to nie wina zasilacza? I czy to możliwe że od brudu? Jeszcze o tym nie słyszałem.

Od brud i od zasilacza może się wiele dziać, wyczyść kompa i podaj markę, model i moc zasilacza

Ale jak sprawdzić jaki mam zasilacz? Czy trzeba komputer otwierać?

Tak. Otwórz obudowę komputera i na obudowie zasilacza wszystko pisze i przy okazji wyczyść komputer.

Zasilacz mam: Fever LC-8400btx. Komputer wyczyściłem i na początku Vista się szybciej włączyła a przy aktualizacji sterownika do karty muzycznej się znów zwiesiła u musiałem ja zresetować. Czy to wina zasilacza?

Z tego co mi się zdaje zasilacz do najlepszych nie należy, podaj jeszcze tempy z Everest http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +4.50.1330 zakładka komputer–>Czujniki i jeszcze zrób test ramu memtest-em

To z Everesta:

Właściwości czujnika

Typ czujnika ITE IT8712F (ISA 290h)

Temperatury

Płyta główna 45 °C (113 °F)

Procesor 20 °C (68 °F)

Aux 42 °C (108 °F)

Wentylatory

Procesor 3293 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 2.30 V

+2.5 V 2.72 V

+3.3 V 3.25 V

+5 V 4.78 V

+12 V 11.65 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.81 V

VBAT baterii CMOS 3.10 V

Debug Info F CD FF 00

Debug Info T 42 45 20

Debug Info V 90 AA CB B2 B6 C5 50 (77)

A pamięć błędów nie ma.