Wolne działanie GTA IV na Windows 7 64bit

Witajcie. Otóż mój problem polega na tym że strasznie mi przycina GTA IV na moim sprzęcie. Oto specyfikacja.

Procesor : Intel Core i3-330M

Ekran : 15.6 HD LCD

Karta Graficzna : ATI Mobility Radeon HD 5470 (512mb)

Ram : 4 GB DDR3 Memory

Dysk : 250 GB WD

Windows : Windows 7 HomePremium 64 bit

Wszystkie sterowniki są w pełni aktualne

Jakieś pomysły ?

Witam.

Twoja karta graficzna jest mało wydajna w grach.

Powyłączaj zbędne bajery (boczne paski, AERO itp. itd.)

Doinstaluj sobie to: http://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Pro … 12667.html

A łatki do tej gry masz zainstalowane?

Na jakich ustawieniach grasz i podaj więcej informacji na temat procesora (taktowanie), ponieważ GTA IV pożera głównie procesor.

Przypominam jeszcze, że choćbyś miał takie same podzespoły tyle, że w laptopie i w komputerze stacjonarnym to PC zawsze będzie lepiej działać. Większość laptopów po prostu nie jest przystosowana do gier a już na pewno nie tak wymagających jak Grand Theft Auto IV.

Do gier naprawdę radziłbym zakupić PC , lub konsolę bo wątpię żebyś pograł komfortowo w tą grę na takim sprzęcie. Może nie jest to rada taką jakiej byś oczekiwał, ale takie jest moje zdanie.

Prawdopodobnie nie zainstalowałeś żadnego patcha. Zainstaluj sobie przynajmniej 1.0.4.0 a najlepiej najnowszego. Miałem to samo i ta łatka pomogła. Pozdrawiam!

Najbardziej opłacalny patch do GTA 4 to 1.0.6.0

Ostatni czyli 1.0.7.0 odejmuje 10fps był nawet robiony test i GTA 1.0.6.0 20-40fps a GTA 1.0.7.0 10-30fps.

DirectX mam w wersji 11 więc po co mi 9 :stuck_out_tongue: ?

Tak nie instalowałem żadnego patcha

Taktowanie procesora to 4 x @ 2.27GHz

Dzięki za wszystkie propozycje. Jak tylko zainstaluje grę na nowo (wywaliłem bo zajmuje 14 gb a nie chciała chodzić ) dam znać która rada pomogła :smiley:

Dzięki za szybką odpowiedź

I koniecznie napisz na jakich ustawieniach chciałbyś i uruchamiasz grę :slight_smile:

gama101 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

" DirectX mam w wersji 11 więc po co mi 9 :stuck_out_tongue: ? "

Po to że Vista i 7 mają niekompletny DX9 a GTA wykorzystuje biblioteki DX9c. Po za tym należy aktualizować podsystem DirectX.

" Tak nie instalowałem żadnego patcha "

To zainstaluj patch 1.0.5.0 lub 1.0.6.0 tylko nie instaluj patch-a 1.0.7.0 bo on dość mocno spowalnia grę.

" Taktowanie procesora to 4 x @ 2.27GHz "

Ty masz i3 który ma 2 rdzenie a nie 4. Więc masz 2 rdzenie 4 wątki a i5 ma 4 rdzenie i 4 wątki.

2.27 to trochę mało dla GTA 4 powinno być powyżej 3GHz do 4GHz.

Ok. Zainstalowałem patcha 1.0.7.0 i gra chodzi już bardzo płynnie na średnich detalach.

Dzięki więc wszystkim za pomoc. Pozdrawiam - Gama101

Temat do zamknięcia :slight_smile: