Wolne działanie komputera (tzw. zamulanie)

Witam, piszę do was z takim problemem. Nie pamiętam kiedy to się zaczęło, ale doszło do takiego stopnia, że jest to denerwujące. Posiadam komputer, o parametrach: Intel Celeron CPU, 2.80GHz (mam też obok 2.81 GHz, nie wiem które podać), 1.50GB RAM, kartę NVIDIA GeForce 8800 GS. Komputer jest stary, bo ma swoje lata. Jednak płyta główna, jak i karta graficzna były parę lat temu wymieniane (rozwaliły się). A mój problem polega na tym, strasznie on zamula. Jednak, jest to dziwne. Dosyć często gram w różne gry, typu CS 1.6 (który ma małe wymagania), i GTA SA (które swojego czasu chodziło płynnie) i są tutaj takie typowe “ściny”. Jednak nie ściny, że w grze coś się dzieje; tylko poprostu sam z siebie cały komputer się zacina, na około 3 sekundy - i potem dalej gram. Tak samo mam, z grami na przeglądarce gdzie jest używany flash, nawet przy YouTube. Siedząc na Facebooku, a w drugiej karcie mam włączony YouTube z jakąś piosenką, gdy przewijam scrollem muzyka się zacina; i dopiero leci znów gdy przestane przewijać. Ogólnie rzecz biorąc, cały komputer się zacina. Gdy zrobię dużo rzeczy na raz, dajmy przykład. Odpalę Facebooka, piszę z kimś na nim do tego chcę otworzyć aktywną rozmowę na Skype, muszę czekać z 10-15 sekund aż Skype mi się pojawi.

Chciałbym dodać, że formatowałem komputer parę miesięcy temu. Myślałem, że to ma jakiś wpływ (bo kiedyś to działało) wiadomo, każdy ma swoje graty które trzeba wyczyścić. Jednak, cały czas to samo. Myślałem nad przeczyszczeniem komputera w środku, z kurzu itp - co o tym sądzicie? Czekam na dalsze rady, pozdrawiam.

Przestań myśleć nad tym i to zrób.

Sprawdź temperatury przy pomocy HWMonitor

Sprawdź dysk za pomocą HD Tune (zakładka Health i zrób Error Scan bez zaznaczonego Quick Scan).