Wolne działanie komputera

witam:D mam nowy komputer wiec nie powinno byc z tym problemu. aczkolwiek od jakis 5 dni dzialanie calego systemu doprowadza mnie do co namniej lekkiego zdenerwowania;)

najpierw problem pojawił sie przy uruchomieniu gg. nastepnie przestal mi dzialac internet explorer. myslalam ze to przypadek, wiec sciagnelam mozille. ale pozniej pojawily sie kolejne klopoty- chociazby to, ze komputer wcale nie chce sie wylaczyc za pomoca polecenia w menu start. kiedys wylaczal sie tak cala noc. bez zadnych efektow z reszta. do wylaczenia musze uzywac przycisku, ktorego standardowo uzywa sie do wlaczania. myslalam ze moze klopoty z funkcjonowaniem komputera wynikaja ze zbyt malej ilosci wolnego miejsca na dyskach, wiec usunelam pare zbednych programow. no i owszem miejsca troche przybylo, ale nie tylko to jest tego efektem…od tamtej pory nie chce mi sie w panelu sterowania wlaczyc opcja dodaj/usun programy. tak sie dzieje jeszcze z paroma innymi rzeczami…

klawisze funkcyjne raz dzialaja a raz nie. komputer czesto sie zawiesza i wtedy juz w ogole nie mozna nic zrobic. przeskanowalam wszystkie dyski w poszukiwaniu wirusa za pomoca avasta. nic nie znalazl… dodam moze jeszcze ze mam windowsa xp.

bardzo prosze o pomoc! :frowning:

sama nie umiem sobie z tym poradzic. jesli beda potrzebne jeszcze jakies informacje, oczywiscie napisze. pozdrawiam :wink:

Podaj logi z Hijackthis i Combofix

no ok. moze i pomogloby gdyby moja nzajomosc tego programu i wiedza komputerowa bylyby na wyzszym poziomie. a nie chce sobie niczego przypadkiem usunac ani zepsuc bo wtedy nie poradze sobie juz w ogole. ale dzieki za pomoc :slight_smile:

Jeśli nie to:

Optymalizacja xp

hej

Daria

To typowy problem, możliwe jest przepełnienie dysku c sprawdź czy masz wolne miejsce system potrzebuje kilkuset mb na zrzut SWAP

Jesli wystepowały jakieś awarie zasilania, restartowanie komputera podczas ładowania, to możliwe ze instalacja windows uległa uszkodzeniu, i nalezałoby ją powtórzyć, poproś kogoś kto ma doświadczenie.

Możliwe jest również złe oprogramowanie nieumyslnie zainstalowane, pseudo antyvirusy, itp, proponuje odinstalowac wszystko czemu nie ufasz w 100%.Albo wszystko bez wyjątku pozostawiając sterowniki i ew.poprawki

mozliwe wirusy trojany programy szpiegujące, tu potrzebny ktos doświadczony, chociaż to banalne jak konstrukcja cepa, ale skoro nie masz tej wiedzy… nalezy pobrać zainstalowac i użyć:

-ad aware

-spy bot

-sprawdzony antyvirus np kaspersky

proponuję również szczegółowy scandisk i defragmentację, uruchamia się z właściwości dysków.

wszystkie te operacje są banalne, jesli posiada się podstawową wiedzę z obsługi komputera, z drugiej strony nie można odkryć co jest powodem czytając twój post, komputer to nie kalkulator, wymagany jest

okresowy maintenace i rozwaga przy instalowaniu programów, dysków nie można przepełniać, nalezy defragmentować, i nie pozwalac aby programy uruchamiały się ze startem systemu.

pozdrawiam

dziękuję za rady :slight_smile: powoli próbuje sobie poradzić z moim problemem. nadmienie tylko, ze podstawowa wiedze to jednak mam :mrgreen: i nie jest ze mna tak zle. otoz odinstalowac nie moge poniewaz nie che mi sie oworzyc okienko do usuwania, odinstalowania programow. miejsca na dysku c mam wystarczajaco zeby komputer mogl dzialac, a scandisk i defragmentacje juz robilam :frowning: chociaz czytalam gdzies ze dla plikow NFTS nie trzeba robic defragmentacji. przeskanowalam tez roznymi programami antywirusowymi komputer. wciaz nic!

zobacze czy dzis jeszcze cos zdolam zrobic, a jesli nie to moze bede miala jeszcze jakies pytanko jutro.

Dzieki :slight_smile:

sciagnelam sobie program do oczyszczania dysku. zwolnilo mi sie troche miejsca. zgaralam tez pare rzeczy na plytki i miejsca juz mam duzo. ale wciaz jest cos nie tak… komputer nie dziala tak jak powinien :frowning:

Podaj logi z HijackThis i ComboFix. viewtopic.php?f=16&t=36654 <= tu masz opisane te narzędzia

DariaW - przeskanuj komputer tym programem. Jest to wersja trial, ale zobacz

czy nie masz jakiegoś syfu na komputerze.

http://www.programosy.pl/program,noadware.html