Wolne działanie laptopa

Witam wszystkich.
Mam nstepujacy problem, Mój laptop działa strasznie ocziężale,tzn wolno ładują sie strony w przeglądarce, w momencie odpalenia dowolnej gry strasznie klatkuje. Ponadto Nie mogę instalować aktualizacji z windows update i korzystać z lenovo soluction center(taki program do skanowania systemu). Polega to na tym ze pasek pobierania cały czas jest na poziomie zera, a stan pobrania na 0%, sprawdzałem prze 24 h ale caly czas tak jest

Problemy zaczęły sie po tym jak upał mi laptop na ziemię. Wyskoczyło powiadomienie o uszkodzeniu dyski, więc kupiłem nowy i zamontowalem, bez problemu. Ale problem nadal się utrzymuje.

I tu jest moje pytanie co mogło się stać, skoro dysk jest wymieniony, i jak można by było sobie z tym poradzić.
Z góry dzięki za pomoc.

Model laptopa (kod producenta), na jaki dysk wymieniłeś i skąd pobierałeś sterowniki?

Trudno określić co jest nie tak objawy wskazują na dysk. Wrzuć screen z crystaldisckinfo. Ja osobiście postawiłbym na sterowniki. W jaki sposób wgrywałeś na nowo system? Zainstalowałeś wszystkie sterowniki? Masz dobry sterownik od karty graficznej? I odinstaluj ten syf od lenovo :slight_smile:

Wiec tak, model laptopa to Lenovo G50-70 model 20351, dysk wymieniłem na st1000lm024.
System przeniosłem ze starego dysku na nowy za pomocą programu Mini tools partition wizard i podmienilem nowy dysk na stary, więc sterowNiki mam identyczne jek wcześniej przed upadkiem



To screeny z crystal dyskinfo

W takim razie mogłeś przenieść i błędy ze starego dysku.

1 polubienie

Ten nowy dysk ma też 5400 obr.raczej system nie będzie szybko śmigał,
polecam zrobić defragmentacje dysku po przeniesieniu systemu.Mogłeś wstawić SSD

Wykonaj odświeżanie systemu lub powrót do ustawień fabrycznych. Przeniosłeś system, ale prawdopodobnie z tymi samymi błędami jak napisał @D35CART35. Poza tym dyski 5400 w laptopach nie należą do demonów wydajności. Muli to strasznie.