Wolne działanie, problem z flashem i stronami-nowy laptop

Witajcie. Moją zmorą jest Windows 8 na laptopie Sony Vaio SVE1513F1EB. Laptop ma 2 dni i zamiast radości z używania- same problemy. Jak na nowy sprzęt to podejrzanie wolno pracuje (ładowanie stron, pobieranie plików itd)

Następna sprawa- nie mogę zainstalować flasha. W pewnym momencie wyświetla mi błąd: " Nie można skontaktować się z niezawodnym źródłem" Próbowałam zainstalować na wyłączonym antywirusie- to samo.

Kolejna rzecz- nieprawidłowe wyświetlanie niektórych stron najlepiej to widać na stronie plotkarskiego pudelka.

http://imageshack.us/photo/my-images/547/fotohg.jpg/

Pomóżcie proszę bo nowy sprzęt a mam go ochotę wyrzucić przez okno…

Na sam początek nasuwa się pytanie, czy masz zainstalowane wszystkie sterowniki do swojego laptopa, po 2 jakiej używasz przeglądarki internetowej, po 3 czy masz zainstalowany jakiś program antywirusowy lub malware. No i po 4 jaki to jest internet mobilny czy laptop jest podłączony pod kabel ewentualnie wi-fi.

No ale tak na moje rozumowanie, prawdopodobnie kupiłeś laptopa od razu z zainstalowanym systemem a co za tym idzie nie ma on właśnie zainstalowanych sterowników oczywiście można to zrobić za pomocą Windows update, kolejna sprawa to taka że większość laptopów ma zainstalowane w sobie dodatkowe oprogramowanie od producenta, co też może spowalniać działanie laptopa. Co do przeglądania strom polecam Google Chrome ma już w sobie zainstalowaną wtyczkę flash, i gdy ja miałem taki przypadek jak na screenie który przesłałeś wystarczyło wyczyszczenie danych przeglądarki. Przechodząc dalej niektóre antywirusy czy programy typu anty-malware też mogą blokować dostęp do niektórych stron internetowych i powodować właśnie niewłaściwe wyświetlanie strony. A co do wolnego ładowania internetu itp jeżeli posiadasz internet mobilny to nie masz co liczyć na cuda niestety.

Jeżeli masz go krótko to zrób reinstalację Win8 z ukrytej partycji Recovery.

Przed reinstalacją zabezpiecz swoje osobiste pliki przegrywając na jakiś nośnik (DVD,Pendrive,HDD na USB).

Jeśli reinstalacja nic nie da to oddaj na gwarancję.

Jest wolny, bo ma procesor i3 2 generacji. Pewnie w sklepie nie doradzili, ze lepiej wziąć sprzęt innej firmy a nawet nieco dopłacić, byle miał i5 2 generacji (jest już 3 generacja). Ja mam HP Pavilion g6-2260ew z procesorem i5 i jak dla mnie Core i5 to najwolniejszy procesor, jaki można brać pod uwagę. Na przyszłość przy zakupach proponuję brać pod uwagę procesor przynajmniej średnio wydajny.

Nie wiem jak to jest w laptopach Sony, ale niestety Windows notorycznie jest zaśmiecony różnymi niepotrzebnymi aplikacjami spowalniającymi system. O ile w laptopach HP nie jest jeszcze tragicznie, o tyle np. w moim poprzednim Asusie miałem pełnego smieci gniota (Windows 7 x64 przerobiony Imagexem). Usunięcie części tych niepotrzebnych może pomóc, choć o cudzie nie ma mowy, bo procesor i3 nagle nie zmieni się w szybszy. Co do Flasha to jest on wbudowany w IE10. Zresztą Arturo_36 mówił mniej więcej to samo. Oczywiście wiele też zależy od wydajności twojego internetu.

Hej.

Pewnie masz McAfee: przegladarki-pod-windows-strona-www-t522512.html#p3279247.

Jeśli chodzi o wydajność. Aktualizacja Windowsa jest?

A aktualizacja Vaio?

Powienien być zainstalowany program Vaio Care. Tam można coś poćwiczyć. Jak chcesz mogę Ci podesłać klucz

do optymalizacji komputera przez program IOLO, który powinien być dołączony do Vaio Care. Ważny do połowy grudnia.

Ja już niego nie skorzystam bo oddałem Vaio po miesiącu i kupiłem Della a klucz został.

Dodane 08.04.2013 (Pn) 22:47

Może ktoś inny chce ten kluch do IOLO?

Nie mam pewności czy zadziała, ale może warto spróbować. Na pewno musi to być Sony Vaio i program IOLO zintegrowany

z Vaio Care.