Wolne działanie systemu - duże użycie dysku co robić?

Witajcie
żadko piszę tego typu posty ale tym razem wymiękłem, nie jest to niestety mój komputer a jedynie mam go oczyścić. Sprzęt jeśli chodzi o parametry jest całkiem niezły bo to i5 3210M z 6 GB RAMu, nie jest to demon szybkości no ale cóż, system Windows 8.1 uruchamia się dobre 10 min. powyłączałem trochę usług systemowych, przeskanowałem NODem, co prawda wykrył tylko kilka zagrożeń no ale jednak, sprawa wygląda tak, że użycie pamięci i CPU jest na poziomie kilku % za to dyskiem ora 10 - 12 MB/s non stop, powiedzcie co mogę zrobić, puściłem AdwCleaner i CCleaner i nic specjalnego nie znalazł, jeśli potrzeba jakichś logów dajcie znać jakich i skąd. Nigdy tego nie robiłem :wink:

Mógłbyś zacząć od testu dysku :slight_smile:
Możliwości jest sporo, ale wrzuć najpierw screena z CrystalDiskInfo

Crystal disk info wygląda tak:


Na swoje oko nic złego nie widzę, dodam, że pobrały się wszystkie dostępne aktualizacje, razem chyba ok 200 z Windows update i już tak nie mieli dyskiem, ale komp nadal chodzi koszmarnie i ten start systemu jest bardzo długi

Jeśli były jakieś wirusy, to polecam założyć temat w dziale bezpieczeństwo zgodnie z zasadami tego działu. Tam są magicy którzy wyłapią po logach co jeszcze siedzi w systemie.

sorry zupełnie zapomniałem o tym dziale :wink:

No z dyskiem jest ok, tak jak kolega napisał podeślij logi :slight_smile: sprawdź też czy czasami nie masz dużo za dużo danych na pulpicie

Dzięki wszystkim, podeślę wszystko jak trzeba ale dopiero we wtorek, bo wtedy będę miał dostęp do tego kompa, nie - ikon na pulpicie nie ma po za dosłownie kilkoma 4 albo 5. Tymczasem chyba poproszę administrację o zamknięcie tematu i jeszcze raz sorrki za niewłaściwy dział. We wtorek napiszę temat ponownie w odpowiednim dziale zgodnie z jego zasadami.

1 polubienie

Nie ikon tylko danych. Za duża ilość danych na pulpicie powoduje różne dziwne rzeczy

źle się wyraziłem miałem na myśli, że na pulpicie są tylko typowe ikony jak Komputer, Kosz, ikona profilu, Firefox / chrome i kilka innych skrótów aplikacji, nie ma miliona dokumentów itd. :wink:

Hej,

Dysk tak nie do końca całkiem sprawny. Zobacz, ze pojawiają się błędy odczytu (parametr 01), błędy kalibracji (parametr 0B) oraz błędy zapisu (C8). Zwróć uwagę, czy za kilka dni ilość zarejestrowanych zdarzeń się nie zwiększy.

PS. A taki prosty zabieg jak czyszczenie systemu czy defragmentacja wykonywałeś w ostatnim czasie?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Czyszczenie tak (adwcleaner + ccleaner + odinstalowywanie crapu producenta i kilku innych zbędnych rzeczy przy pomocy Revo Uninstaller pro (trial), defragmentacji nie robiłem, nie pomyślałem o tym.

Hej,

Zatem warto pomyśleć, tym bardziej że to dysk talerzowy, więc im mniejsza fragmentacja plików (szczególnie systemowych), tym szybszy do nich dostęp. Można posłużyć się defragmentatorem systemowym bądź na przykład bezpłatnym Defragglerem.

Pozdrawiam,
Dimatheus