Wolne działanie systemu, przerwanie systemowe 100%

Addition.txt (35,5 KB)
FRST.txt (22,8 KB)

Podsumowanie

Witam.

Od jakiegoś czasu komputer przy prostych akcjach wchodzi na 100% przerwania systemowego. Powyłączałem wszystko z uruchamiania windowsa. Przy uruchomieniu czegokolwiek wskakuje na 100%, bardzo wolno działa, potem spada z 100% na normalne wartości. Załączam logi FRST, może ktoś mogłby je zinterpretować. Jeśli to nie to będę przeinstalowywał wszsytkei sterowniki, ale nie wiem, czy to coś może dać.

Pokaż procesy w menedżerze zadań.

Przykro powiedzieć, netbook nadaje się na śmietnik lub na maszynę do pisania, bo używanie go w roli komputera jest nieporozumieniem. To specyfikacja, która może działać z przeglądarką i może 2-3 kartami. Nic nie zrobisz, podzespoły to muzealne, niskonapięciowe draństwo.

Celeron(R) CPU N3060 @ 1.60GHz
Procent pamięci w użyciu: 85%
Całkowita pamięć fizyczna: 4001.58 MB
Dostępna pamięć fizyczna: 577.41 MB
Całkowita pamięć wirtualna: 6305.58 MB
Dostępna pamięć wirtualna: 2679.1 MB

Ewentualnie możesz zrobić downgrade’a do starszego Windowsa, wydajność się zwiększy ale bezpieczeństwo nie za bardzo. Musiałbyś zakupić jakiegoś antywirusa który chroni przed ransomware.

I co to da? W7, będzie działał równie koślawie. Porządnie ten komputer będzie działał z Windowsem Xp lub Vistą. No i jeszcze „antywirus”, raczej defender jest najlżejszy, więc zabawa średnia.

To procesor na poziomie Pentiuma D z 2008, to nie może działać płynnie i tyle, niezależnie co będziemy kombinowali. Do okazjonalnego sprawdzenia poczty lub oglądania filmów wystarczy, ale „jako zwykły laptop” już nie… :wink:

Własnie obstawiałem, że autor wątku ma W7 dlatego zaproponowałem downgrade. Nie możliwe żeby na takim netbooku dało się korzystać bez problemowo z nowszych Windowsów

Windows 10 zajmuje u mnie 6.83 GB Dysk SSD 60 GB

Na starcie zużycie pamięci RAM jest niemal całkowite około 0.8 (10%)

Jak laptop używasz tylko do przeglądarki to 4GB starczy. Mozesz otworzyc wicej niz 7 karty w edge

Pobrać i zainstalować program MS Teams, Roblox, Microsoft Edge Canary, IrfanView i VLC

da się na nim wszystko zrobić

W dzisiejszych czasach nie ogarniać podstaw windows to jest lenistwo

Dzięki za podjęcie się tematu. Czy w takim razie warto w ogóle podchodzić to prób ratowania?.. dokupić ram, reinstalacja, świeże sterowniki… Obecnie jest windows 10.

A ten Ram, to gdzie wmontujesz:) ?
Masz najprawdopodobniej wlutowany w płytę i nic nie dodasz.
Zresztą najsłabszy w nim jest procesor, a jego nie ruszysz.

Jedyna próba ratowania, to obniżenie Twoich wymagań, to laptop do podstawowych zastosowań, otwieranie masy kart, aplikacji w tle etc. go przerasta. Jeżeli potrzebujesz czegoś do FB, Tweetera i youtube jednocześnie z Chromem, to kupuj nowy. Na tym odpalisz tylko jedną stronę i to powoli. :wink:

(541) Intel Pentium D 820 w 2021 roku - Czy da radę? - YouTube

dający do myślenia filmik, chyba rzeczywiście nie ma co ratować.

No i przeginasz w drugą stronę, parę zastosowań znajdziesz, więc nie wyrzucaj jeszcze, ale za nowym patrz. :wink:

Maluch może być serwerkiem domowym, odtwarzaczem filmów (zgranych na dysk) na podróż, można pograć w gry do 2010, maszyną do pisania dla studenta, babcia może do wnusia dzwonić na skypie itp.

Takie zastosowanie zawsze sie znajdzie :slight_smile: naczytalem sie gdzieś, że przerwanie systemowe z różnych powodów występowało: np. złe sterowniki…, ale to by było za piękne i proste rozwiązanie

Może być tak , że coś jest ze sprzętem, ale nie jest to raczej prosty problem sterownika, te generyczne W10 są dość stabilne. Prędzej z racji wieku coś się sypie.

Bywa i tak.
Wpisz w google " system interrupts 100% "
Jest trochę rzeczy do przejrzenia