Wolne działanie systemu - reinstalacja czy optymalizacja win10?

Witam,

 

mam problem z moim laptopem lenovo g560

problem polega na wolnym dzialanu i na nie zapisywaniu ustawien. np. ustawiam domyslna przegladarke i po restarcie ustawienia zresetowane. za kazdym razem jak uruchamia sie komputer to uruchamiany jest check disck

albo historia w przegladarce - po uruchomieniu ponownie jest pusto.

 

dysk sprawdzalem programami innymi i wydaje sie byc ok.

 

system aktualizowalem do 10 z win 7. Majac win 7 tez miewałem spore problemy z syfami, ktore staralem sie regularnie usuwac. wyskakujace okna czy tam długie uruchamiania. Po aktualizacji system zaczal dzialac powiedzmy ze normalnie ale od pewnego czasu normalne funkcjonowanie jest juz raczej niemozliwe…

 

chciałem tez odtworzyć system na nowo ale nie działa mi one key recovery. w dniu wczorajszym spedzi;em cały dzien na rozwiazywaniu tego problemu ale cos nie pomoglo. w sieci jest wiele informacji na ten temat ktore chyba wszystkie przeczytalem i nie do konca wiem czy chec zainstalowania systemu win10 na nowo wiaze sie z tym ze musze wpierw zainstalowac win7 i aktualizowac. z tym ze wyczytalem tez ze jak mam win 10 to nie da sie juz zainstalowac windows 7…

 

pytanie czy przy problemach zwiazanych z wyzej opisanym systemem funkcjonalnosci konieczna jest reinstalka czy jest sposob na odratowanie?

 

mam klucz win10 ktory odczytalem programem. czy po ,instalacji’ win10 z tym kodem ruszy?,

 

watek krotko opisalem w poscie ale nikt nie odpisuje

 

Możesz wykonać bez problemu czystą instalacje pobierając obraz z netu

 

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10ISO/

 

Wybierz Windows 10 język polski oraz odpowiednią wersje bitów (najprawdopodobniej 64) nie podawaj klucza instalacyjnego jeżeli zapyta.

Wolne działanie systemu może  być związane z wieloma rzeczami nawet z tym, że z czasem Winda tak ma i lubi zwolnic nawet jak regularnie o nią dbasz. Może zacznij od reanimacji “trupa” a jak nie pomoże wtedy zdecydujesz się na postawienie systemu od nowa. Jeżeli masz klucz do W7 bez problemu postawisz znowu ten system tak samo nie powinno być problemu z postawieniem systemu W10. Partycja Recovery to jak dla mnie najgłupsze rozwiązanie jakie wprowadzono w dobie laptopów. Po pierwsze strata kilku ładnych giga na partycji, po drugie crap w ilości często przekraczającej wszelkie granice. Na starcie już system jest zamulony nie oszukujmy się laptopy budżetowe nie są demonami szybkości. Jak już zdecydujesz się na postawienie systemu od zera wyzeruj dysk (zakładam, że masz jeden w laptopie). Oczywiście usunie to wszystkie dane z całego dysku. W czasie instalacji Windy nie później niż w tym momenciewywołaj cmd SHIFT+F10 wpisz diskpart (enter) następnie list disk (enter) zobacz który nr ma Twój dysk twardy zapewne disk 0 następnie select disk 0 (zakładam, że disk 0 to systemowy) (enter), następnie clean (enter). Po chwili skończy wpisz exit (enter) i kontynuuj instalację Windowsa. Dla pewności odśwież powinno to wyglądać tak. Utwórz nowe partycje wg własnego uznania na systemową poniżej 50GB nie polecam.

 

Teraz ratowanie trupa.

Zacznij od CCleaner, ADWCleaner, MBAM (odznacz w czasie instalacji ) a na koniec wrzuć logi z FRST do działu bezpieczeństwo.

To tak wolno dziala ze chyba nie ma co reanimowac trupa

ccleaner mam co chwile instalowany

dzieje mi sie cos takiego ze sam znika jako instalacja …

teraz zobiolem ponownie + adwcleaner ktory mi sie zawieszał z 5x

co do mbam - program nie ma przy instalacji mozliwosci odznacznai okresu testowego

jak go uruchamiam to pisze ze jest to wersja probna  - ma to jakies znaczenie?

 

te dotychczasowe dzialania nic nie dały 

przynajmniej nie zauwazylem

 

co do frst - mam utworzyc nowy watek na forum zeby w nim zamiescic loga czy w tym poscie to wkleic?

do czeg odoklanie jest ten program ?

 

 

 

 

ok, wkleje to tam.

 

podczas tego czyszczenia wykasowały mi sie zakladki z firefoxa i chroma
 natomiast historia przegladania pozostała

da sie jakos jeszcze odzyskac wczesniejsze sesje?

 

decyduje sie na instalacje windowsa

sciągnąłem iso i wypaliłem

jak uruchamiam spod windowsa to mi czyta płytę normalnie tak że sprawdza czy aktualizwac czy instalować idając dalej - tak jakby się zawieszała instalacja.

natomiast próbowałem odpalić płytę też przy bootowaniu. wyswietla sie press any key i pokazyje sie ikonka windows - tak jak przy normalnym uruchomieniu no i system staje tak ze wyciagajac cd wyskakuje bluscreen wiec pozostaje tylko ponowne uruchomienie.

 

czym to jest spowodowane?

jak zainstalowac tego windowsa na nowo?

Trzeba zbootować płytę z boot menu lub ustawić bootowanie first boot w biosie na cd-rom. Jak nagrałeś ISO?