Wolne działanie Windows 7

Witam

Jak dotąd nie miałem nigdy takich problemów… ale od początku 2015 roku użytkowanie komputera z Windows 7 jest okropnie uciążliwe. Szukałem rozwiązania mojego problemu na tym forum, zastosowałem kilka porad i nadal to samo.

Od kilku miesięcy mój komputer działa masakrycznie wolno… po prostu otwarcie przęgladarki Firefox,Opera trwa długo, a jak już się włączą to korzystanie z kilku zakładek zawiesza komputer, nie licząc wolno działającego Flash Playera (Firefox). Otwarcie menu kontekstowego, menu start czy mój komputer trwa kilkanaście sekund, przęglądanie netu i np. słuchanie muzyki lub otwarcie innych programów zawiesza, zwalnia komputer uniemożliwiając normalne funkcjonowanie.

Komputer: Intel Core2Duo 2,45 GHz, GA 945-S2L, 2GB Ram, Samsung 320GB, Geforce 9500GT.

Owszem nie jest to demon szybkości, ale dotąd działało wszystko na nim dobrze. Po ponownej instalacji Windows, zanim pobierze aktualizacje wszystko działa dobrze… później wyraźnie zwalnia. Pamiętam ze starego kompa, że w Win XP było podobnie.

 

Skanowałem komputer AdwCleaner, CCleaner, Malwaresbyte, HD tune, defragmentowałem, antywirus, czyszone były pamięci podręczne, niepotrzebne programy usunięte… wyłączone AERO i tak nadal zwalnia… programy WinOptmizer zamiast pomóc pogorszyły sprawę. Czasem z kompa dobiegają metaliczne dźwięki… nie mam pojęcia skąd, może zasilacz…

 

Może to być wina małej ilości RAM-u? Co robić? Będę wdzięczny za odpowiedz.

Przeprowadzałeś konserwacje windowsa? Na przykład programem AVG PC TuneUP .

Ile mas wolnej przestrzeni na systemówce

@paweeloss - próbowałem wszystkich optymizatorów Windows - pogarszają sytuację, obecnie pracuję bez interfejsu Aero (klasyczny motyw) i jest tak samo

 

@MariuszListecki- 44GB wolnej przestrzeni

No gdzieś wyczytałem że sam windows z bajerami pożera że się tak wyrażę jakieś 1,5 GB ramu

po wyłączeniu bajerów pewnie nie wszystkich powiedzmy że to spadnie do 1 GB ramu wiec do nawet firefoxa którego sam używam powinno wystarczyć choć lisek ram lubi a pewnie kilka rozszerzeń też masz zainstalowanych.

Ja obstawiam jakąś wadliwą aktualizacje ale nie jestem ci w stanie powiedzieć która to może być

Pokaż okno procesów-https://technet.micr…s/bb896653.aspx

 

pokaż logi-http://forum.dobreprogramy.pl/nowy-log-obowi%C4%85zkowy-farbar-recovery-scan-tool-t478727/

Sprawdź przypadkiem czy w procesach nie górują takie zapisy jak “svchost.exe”, jeżeli tak, to problem leży w automatycznych aktualizacjach systemu. Wystarczy po prostu je wyłączyć, a system uaktualniać własnoręcznie. 

 

@jakubW - sprawdzam na bieżąco, nie mam dużo procesów… faktycznie jak komputer zaczyna pobierać automatyczne aktualizacje wtedy zwalnia tak że trudno korzystać z przeglądarki. Nigdy tak nie było. Svchost nie ma w procesach.

 

@MariuszListecki - w Firefoxie mam adblock plusa, tabmix plus i flasha, silverlight’a adobe acrobat… aplikacje typu flash w Firefoxie są nieużywalne ze względu na zawieszanie się - dopiero w Operze działają poprawnie. Przeinstalowanie przeglądarki FF, flasha, czyszczenie rejestru systemu. plików systemowych nie pomaga w przypadku tego programu. Z kolei Opera działa z początku dobrze… później uruchamia się tak wolno że można by wyjść na kawę. Próbowałem wyłączać dodatki np. zasobożerny adblockplus i nic to nie pomagało, niekiedy przeglądarka FF potrafi nie odpowiadać na prostych witrynach typu google :stuck_out_tongue: wp.pl lub allegro.

Pobierz sobie AdwCleaner zrób skanowanie potem usuwanie, ccleaner też mozesz oczyścić :stuck_out_tongue: jakieś skanowanie programem antywirusowym, wyłączenie poprzez logo windows + r i komenda msconfig w usługach Windows Update, Windows Defender(jesli masz inny) i Windows search :slight_smile:

W takim razie dokup sobie dodatkowy moduł ramu-nie widzę innej możliwości, jeżeli próbowałeś już prawie wszystkiego. 

@kamilooo_34 - próbowałem wszystkich metod o których piszesz

Odinstaluj wszystkie,pokaż zainstalowane programy

 

Mogę Ci sprawdzić system  pod kątem aktywnego w tle oprogramowania

Uruchom autoruns jako administrator -http://technet.micro…s/autoruns-po skończonym skanie-File>save>plik-AutoRuns.arn- umieść na -http://sendfile.pl/- na forum podaj linka

 

Uruchom Wiersz poleceń (w menu start w Uruchom wpisz cmd.exe i OK), wpisz chkdsk c: /f kliknij Enter, wpisz T i zatwierdź enterem, uruchom ponownie komputer.  Uruchom- CrystalDiskInfo- zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]) pokaż  okno z programu wszystkie parametry.

Pobierz HDTune:

  • zakładka Benchmark - wykonaj test - pokaż zrzut ekranu na forum

  • zakładka Health - pokaż zrzut ekranu na forum

  • zakładka Error Scan - przeskanuj - pokaż zrzut ekranu na forum

Wyłącz aktualizacje automatyczne, Windows search, odinstaluj Microsoft Security Essentials.

Witam ponownie

Faktycznie Windows działa bardzo źle kiedy instaluje aktualizacje lub kiedy ściąga sterowniki do nowo podpiętego sprzętu usb.

Nigdy tak nie było i działało w porządku.

HD Tune było juz próbowane, nic nie wykazało, wszystko OK.

Mnie się wydaje że za dużo już tych aktualizacji się nabierało, najwyższa pora na servicepack ale Microsoft jak widać odwala manianę.

@forsajt - niedawno skończyło się podstawowe wsparcie dla Windows 7, teraz jest tylko rozszerzone więc nic nowego oprócz łatek bezpieczeństwa siódemka nie dostanie… zresztą MS zapowiadał, że Service Pack’a 2 dla Win7 nie będzie.

 

Ograniczyłem pamięć Firefoxa… ogólnie pobierały mi programy 1,98 GB pamięci RAM co skutkowało zawieszaniem. Firefoxowi przydzieliłem niecały 1GB Ram… i tak czasem jak się zawiesi nic nie pomaga.

Przeprowadziłem optymalizacje Ashampoo WinOptimizer, nieznaczy wzrost wydajności komputera, ale włączenie przeglądarki robi swoje i jest tak samo.

 

Często z mojego komputera dobiega metaliczny dźwięk. Dysk sprawdzany- temp. i praca OK, może zasilacz? procesor?