Wolne kopiowanie danych :(


(B@rtek) #1

Witam,

Mam problem z bardzo wolnym kopiowaniem danych przez Windowsa, jeżeli używam do tego programu to idzie to szybko, a jeżeli biorę Kopiuj...Wklej to trwa to bardzo długo, przykładowo 600 MB w około 12 minut. To samo tyczy się instalowania gier potrafi je instalować nawet w 40 minut.

Czego to może być przyczyną? :frowning:

Pozdrawiam


(JNJN) #2

Sprawdź tryby pracy dysków i napędów - wszystko w linku.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 851#213851

Czy stery do płyty głównej wgrane.


(matisto) #3

Mnie też nieraz wolno kopiuje dane np. z partycji na partycje, ale wszystko mam ustawione ok (sprawdzałem) czy powodem jest ze dysk ma obroty ok 5400? Defragmentacja jest robiona.


(Superminiek) #4

Szkoda ze nie napisales jaka masz konfiguracje...wydaje mi sie ze to chodzi o RAM - radzilbym zwiekszyc ilosc ramu jesli jest go malo a jesli kolo 256 to sadze ze czas powiekszyc rozmiar stronicowania w systemie windows ( moze sie nie wydawac ale pomaga - opcja raczej dla zaawansowanych)

Profilaktycznie - odpal sobie rambostera bo byc moze cos ci w pamieci siedzi niedobrego.... po jakims programie, grze etc a dodatkowo zobacz co ci sie odpala razem z systemem ( w task manager )...cos musi zadzialac :smiley:

Swoja droga - napisz cos wiecej o sprzecie jaki masz


(B@rtek) #5

Procesor : Athlon XP 1700 +

Płyta Głowna : VIA K7vta3v1

Dysk Twardy : 60 GB Samsung

Ram : 2x256 DDR GoodRAM

Stronicowanie mam ustawione na 1249 MB, mam zwiększyć?


(Micromac) #6

Najpierw wykonaj to => Optymalizacja systemu

W szczególności checkdisk, pagedefrag (pagefile.sys), defragmentacja dysku, usuwanie zbędnych śmieci, sprawdzanie systemu, czyszczenie rejestru.


(B@rtek) #7

Korzystam z programu TuneUp Utilities 2006 i nie przyspiesza mi to kopiowania danych. Wydaje mi sie że ma to związek z samym dyskiem bo trwa to tak wolno nawet po reinstalce systemu. Może należy wymienić taśmę IDE?


(Kapral18) #8

Kiedy ostatnio defragmentowałeś dysk?


(matisto) #9

Wiem, że nie mój temat (po co zaśmiecać forum nowym). Znajdzie się ktoś kto udzieli odpowiedzi na mojego wcześniejszego posta ? :slight_smile: Dziękuje i pozdrawiam...


(B@rtek) #10

Defragmentacja byla robiona z okolo 2 miechy temu.Analiza dysków wykazuje że na żadnym z nich nie jest jeszcze konieczna defragmentacja.


(Micromac) #11

To sprawdz czy Dysk nie pracuje w trybie PIO. W Menedzerze Urządzen klikasz na kontrolery IDE\ATA i tam masz podstawowy kanał IDE i pomocniczy. Dwa razy klik i w zakładce Ustawienia Zaawansowane sprawdz czy jest na DMA. Także sprawdz czy tasmy IDE są osobno podłączone dla dysku i napędu czy tylko jedna tasma łącząca oba.


(B@rtek) #12

Dysk nie pracuje w trybie PIO.