Wolne kopiowanie danych :(

Witam,

Mam problem z bardzo wolnym kopiowaniem danych przez Windowsa, jeżeli używam do tego programu to idzie to szybko, a jeżeli biorę Kopiuj…Wklej to trwa to bardzo długo, przykładowo 600 MB w około 12 minut. To samo tyczy się instalowania gier potrafi je instalować nawet w 40 minut.

Czego to może być przyczyną? :frowning:

Pozdrawiam

Sprawdź tryby pracy dysków i napędów - wszystko w linku.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 851#213851

Czy stery do płyty głównej wgrane.

Mnie też nieraz wolno kopiuje dane np. z partycji na partycje, ale wszystko mam ustawione ok (sprawdzałem) czy powodem jest ze dysk ma obroty ok 5400? Defragmentacja jest robiona.

Szkoda ze nie napisales jaka masz konfiguracje…wydaje mi sie ze to chodzi o RAM - radzilbym zwiekszyc ilosc ramu jesli jest go malo a jesli kolo 256 to sadze ze czas powiekszyc rozmiar stronicowania w systemie windows ( moze sie nie wydawac ale pomaga - opcja raczej dla zaawansowanych)

Profilaktycznie - odpal sobie rambostera bo byc moze cos ci w pamieci siedzi niedobrego… po jakims programie, grze etc a dodatkowo zobacz co ci sie odpala razem z systemem ( w task manager )…cos musi zadzialac :smiley:

Swoja droga - napisz cos wiecej o sprzecie jaki masz

Procesor : Athlon XP 1700 +

Płyta Głowna : VIA K7vta3v1

Dysk Twardy : 60 GB Samsung

Ram : 2x256 DDR GoodRAM

Stronicowanie mam ustawione na 1249 MB, mam zwiększyć?

Najpierw wykonaj to => Optymalizacja systemu

W szczególności checkdisk, pagedefrag (pagefile.sys), defragmentacja dysku, usuwanie zbędnych śmieci, sprawdzanie systemu, czyszczenie rejestru.

Korzystam z programu TuneUp Utilities 2006 i nie przyspiesza mi to kopiowania danych. Wydaje mi sie że ma to związek z samym dyskiem bo trwa to tak wolno nawet po reinstalce systemu. Może należy wymienić taśmę IDE?

Kiedy ostatnio defragmentowałeś dysk?

Wiem, że nie mój temat (po co zaśmiecać forum nowym). Znajdzie się ktoś kto udzieli odpowiedzi na mojego wcześniejszego posta ? :slight_smile: Dziękuje i pozdrawiam…

Defragmentacja byla robiona z okolo 2 miechy temu.Analiza dysków wykazuje że na żadnym z nich nie jest jeszcze konieczna defragmentacja.

To sprawdz czy Dysk nie pracuje w trybie PIO. W Menedzerze Urządzen klikasz na kontrolery IDE\ATA i tam masz podstawowy kanał IDE i pomocniczy. Dwa razy klik i w zakładce Ustawienia Zaawansowane sprawdz czy jest na DMA. Także sprawdz czy tasmy IDE są osobno podłączone dla dysku i napędu czy tylko jedna tasma łącząca oba.

Dysk nie pracuje w trybie PIO.