Wolne kopiowanie plików na Kingston 2gb microSD

(Ad1ian) #1

Witam Wszystkich!

Od niedawna mam w swoim posiadaniu kartę pamięci Kingston microSD o pojemności 2 gb. Wszystko super z tym, że wystąpił problem a dokładniej po formacie karty na komputerze ( przez narzędzie windows XP) gdy chce przenieść/skopiować pliki na nią to transfer wynosi około 25 kb/s :? Przed formatowaniem jej wszystko było w jak najlepszym porządku a teraz wrzucenie na nią 18 kawałków w formacie mp3 zajmuje mi ponad 40 minut a dawniej tzn. przed sformatowaniem jej zajmowało mi to kilka razy mniej czasu. Dodam, że karta "siedzi" w Samsungu D900i a łącze przez kabel USB który był w zestawie z telefonem. Formatowałem ją już kilkakrotnie w telefonie czy nawet w GParted jako fat/fat16/fat32 i nadal to samo. System Windows Xp postawiony jest 3 dni temu także śmietnika nie mam w nim. Bardzo proszę o pomoc. :slight_smile:

(BenderBendingRodriguez) #2

Spróbuj wyczyścić kartę z pomocą dd if=/dev/zero of=dev/ bs=2GB count=1 a następnie sformatuj ją z mkfs.vfat

Może coś windowsowe narzędzie poknociło.

(Ad1ian) #3

Pierwszy raz widzę żeby było coś takiego w Windowsie... Napisz dokładniej co zrobić mam jeśli można