Wolne kopiowanie plików przez lan

Witam.

Mam następujący problem. Otóż pliki po lanie bardzo wolno mi się kopiują, wolniej o wiele niż powinny. Mam laptopa i Pc,jak laptopa łącze przez wifi pc przez kabel to wtedy średni transfer niezależnie w którą strone jest około 1.5mb/s (a to wifi 54mbit/s) więc powinno iść jeżeli już z prędkością ~8mb/s . Natomiast jeżeli laptopa przełącze na kabel wtedy już prędkość już jest ~6-10mb/s (w obu urządzeniach są sieciówki 1gbps więc i tu prędkość powinna być o wiele większa), nie wiem co jest grane. Czyżby problem wolnego kopiowania plików który występował w \iście się powtórzył ?

Dodam że w pc mam dysk seagate 500gb 7200.11 32 mb cache więc jest dosyć szybki a na laptopie mam 60gb Toshibe. Dla pewności żeby wykluczyć zbyt wolny dysk w lapie podłączyłem do niego dysk na usb, i zacząłem kopiować jeden duzy plik - transfer ~22mb/s - czyli dobry a jak sprawdzałem w Hdtune, średnia prędkość dysku w laptopie jest podobna więc przy kopiowaniu plików przez wifi powinien być maksymalny transfer a przez kabel powinno iść te 20-30mb/s (więcej nie przewidywałbym zważywszy na prędkość dysku w laptopie).

Trochę może zamotałem, ale chciałem to jak najlepiej wytłumaczyć :). Proszę o pomoc.

Dodane 23.01.2009 (Pt) 21:17

Naprawde nikt nie wie o co cho ? :frowning: