Wolne kopiowanie plików

Aha… fakt… Pawel w podpisie ma durona… 32… no to nic… " tak myslalem "… ale skoro potwierdza sie ze tak nie jest… to czekamy na jakas latke czy cos…

Na nowe jądro w SP1 :wink: .

Słuchaj, to że u Ciebie tyle czasu zajmuje kopiowanie takiego pliku to nie jest wina Visty, tylko pewnie Twojego sprzętu/konfiguracji. Przed chwila skopiowalem z ciekawosci plik 1,35 GB z jednej partycji na drugą i zabrało mi to dokladnie 41 sekund. Używam Total Commander’a.

p.s. za pomocą eksploratora ten sam plik skopiował się nieco wolniej - w 47 sekund. No ale nie są to godziny, bez przesady.

briho spróbuj nie kopiować jednego pliku a kilkaset mniejszych (łącznie niech też mają około 1GB) - zobaczymy jak wyjdzie. Osobiście nie mam Visty jeszcze zainstalowanej (jeszcze :slight_smile: lada dzień ;p), ale interesuje mnie ten problem.

Gdyby to była kwestia sprzętu to zapewne pod XP kopiowanie przebiegałoby podobnie, więc nie byłoby problemu.

To ja rozwinę nieco prośbę Haksa: spróbuj przenieść w ramach jednej partycji jakiś folder z dużą ilością plików (>1000).

Czy Vista przeniesie natychmiastowo, czy będzie najpierw kilka sekund zliczać ilość plików a nastepnie kilka kolejnych sekund je przenosić?

Wtedy będzie na pewno wolniej, to oczywiste. Na XP i wcześniej na Win98 też tak było i ja bym nie zrzucał tutaj winy akurat na Vistę. baartek napisał, że mu JEDEN plik kopiuje bardzo długo, do tego się więc odniosłem.

Ale specjalnie dla Ciebie skopiowałem folder z partycji E na D z różnymi plikami, wielkość folderu 1,06 GB, największy plik 5 MB, w sumie plików ok. 1700. Czas kopiowania za pomocą Total Commandera 1 min. 10 sek.

Pawel M. - faktycznie Vista najpierw zlicza pliki, potem kopiuje. Trwa to jednak tylko parę sekund. Ale jak napisałem korzystam z TCM i tam ten problem nie występuje.

Jakby ktoś pytał o dysk, to mam Seagate 320 GB ATA100 7200 obr/min, 16 MB cache.

Wiemy, że tam ten problem nie występuje, jednak my rozwiązujemy problemy Visty, w tym przypadku defaultoweko programu kopiującego ;).

Ja jeśli się będzie dało to i tak będę używał Total Copy ;).

Jeżeli baartek pisał o jednym pliku, to sorry, musiało mi umknąć :).

ja wyrzucałem windows.old i trwało to kupe czasu obliczał z 3 min a wywalał dwa razy tyle