Wolne kopiowanie plików

Czy wy macie także problem z wolnym, bardzo wolnym kopiowaniem plików np. z partycji na partycje itp? Czy istnieje jakaś metoda by przyspieszyć kopiowanie plików? wyczytałem że uzywaja ludzie Total commander ale to nie jest żadno rozwiązanie Explorer ma dzaiłac poprawnie, wiec utwierdzam się jeszcze bardziej w przekonaniu że Vista to niesamowity bubel na miare Windows Millenium. Czy ktoś rozwiązał już ten problem?

A kto wydał opinię że to bubel?..osobiście nie mam żadnych problemów z tematem o którym piszesz.Wszystko jest realizowane natychmiastowo.

baartek

A podasz nam specyfikacje sprzętu ?

Dużo zależy od procka i ramu.

Ok sprzęt AMD Turion X2 1.8GHz, 2x 1 GB RAM, dysk 100GB ATA Hitachi, wątpie by taki sprzet nie radził sobie z vista

dokładnie, parametry są ok, h m m , wklej jeszcze loga z hijackthis , być może jakiś syf blokuje i zwalnia kopiowanie :slight_smile:

Pozdrawiam

Zatem sprzęt sobie radzi…jakie jest następne słabe ogniwo?.. :slight_smile: …jak zawsze człowiek.

Tak dokładnie ,jaki to model HP…?

tak HP Pavilion

w pavilionach sa dyski 5400 obrotow - to ogolnie malo - na xp jaki masz transfer? malo cache`u w dysku tez nie sluzy kopiowaniu.

jaki masz rating dla hdd ?

Widocznie poki co … totalem musisz sie bawic…

W XP kopiowanie plikow ie stanowi problemu, to jest niedorzeczne by plik 345MB kopiowac 2 Godziny pod Vista

A przyspieszyles prace dyskow w menadzerze urzadzen ?

beztytu322uwy2.jpg

ok dzieki zastanawiam się dla czego vista tak długo liczy przed skopiowaniem czego kolwiek pozostały czas do skopiowania, można to jakoś wyłączyć?

To zalezy tez wlasnie od dysku i od polaczenia… u mnie z saty na ide sie kopiuje w mgnieniu oka… a z ide na ide… na tej samej tasmie polaczonej razem… kopiuje dlugo… kiedy podepne pod ta sama tasme inny dysk a wypne tamten to idzie jeszcze dluzej… to juz chyba zalezy od modeli dyskow… Jednak nie ma to co XPek ;/ wg Visty to coraz bardziej uzasadniam swoja mysl ze XP to byla jednak machina… a tak na nia niby narzekalismy ;/…

A to zaznaczenie we wlasciwosciach dysku pomoglo cos?

dokładnie przez takie głupie problemy coraz bardziej się utwierdzam że XP to jest to.

U mnie również występuje taka sytuacja. Nawet przy przenoszeniu folderu w ramach jednej partycji Vista mozolnie zliczała kilka tysięcy plików nim wreszcie wykonała operację.

Przenoszenie przy użyciu CopyHandlera nie było spowolnione, podobnie w XP ten sam folder przenosił się w mniej niż sekundę.

Sprawdzane na dyskach WD Caviar 80GB 8MB SATA i Seagate Barracuda 7200.7 2MB PATA. Płyta ASUS A7N8X-E Deluxe z kontrolerem SATA Sil3112A (+ najnowszy sterownik dla Visty beta 2), RAMu 1,5GB.

W necie spotkałem się z podobnym problemem i tam osoba rozwiązała go przechodząc na wersję 64-bit. Być może w tej wersji kopiowanie działa równie sprawnie jak w XP, ale tego już sprawdzić nie mogę.

Przechodzenie na wersje 64 bit nie wchodzi w gre nie dość że teraz Vista 32 bit sprawia dużo problemów to aż boje się pomyśleć co musi być na 64 bitach skoro nawet XP ma problemy

Hmm ale zaraz… baartek masz Procka 64 Bitowego ?Moze to jest tym spowodowane… 32bitowy XPek milusio dzialal na 64 bitowym procku a moze w Viscie tak pieknie z hardwerem juz nie jest ?

To by sugerowało, że przy 32-bitowym procku 32-bitowa Vista powinna chodzić sprawnie, podczas gdy tak niestety nie jest.