Wolne kopiowanie przez USB 2.0

Witam,

od pewnego czasu mam problem z usb , na początku myslałem że jest to wina zepsutego pendriva czy cos ale jednak nie. Chodzi o to że strasznie pomału mi kopiuje pliki na pendriva , wczesniej działało normalnie i chodziło szybko np plik 2gb to tam ze 3 minuty powiedzmy a teraz kopiuje około 1h Co może byc tego przyczyną? Wszystkie pendrivy sprawdzane na innych kompach chodzą normalnie,tak jak przed awarią na moim kompie. Posiadam system Win XP Professional Sp3 i wejscie usb jest 2.0. z góry dziękuje :slight_smile:

Guti89 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Podaj pełną nazwę pendrive’a i płyty głównej, jeżeli możesz :stuck_out_tongue:

Hej,

Na początek sprawdź, czy w BIOSie tryb pracy portów nie został przestawiony na USB 1.1.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Kopiowanie pliku zależy nie tylko od rozmiaru pliku ,ale jeszcze ilości elmentów które kopiujesz. 

Popatrz że jeżeli kopiujesz plik np. “.iso” o rozmiarze 2gb to przekopiuje go w pare minut, ale jeśli kopiujesz już kilka czy nawet kilkaset plików o łącznym romiarze 2gb np. biblioteke z muzyką dajmy na to 300 utworów to będzie kopiowało sie kilkanaście minut.

 

Może najpierw zrób test jeśli mówisz, że na innym komputerze kopiuje szybciej weś ten sam plik kopiuj u siebie i na innym. Spróbuj tez zmierzyć wydajność swojego pendriva na obu komputerach programem HD_Speed (nie wymaga instalacji).