Wolne kopiowanie przez USB 2.0


(Guti89) #1

Witam,

od pewnego czasu mam problem z usb , na początku myslałem że jest to wina zepsutego pendriva czy cos ale jednak nie. Chodzi o to że strasznie pomału mi kopiuje pliki na pendriva , wczesniej działało normalnie i chodziło szybko np plik 2gb to tam ze 3 minuty powiedzmy a teraz kopiuje około 1h Co może byc tego przyczyną? Wszystkie pendrivy sprawdzane na innych kompach chodzą normalnie,tak jak przed awarią na moim kompie. Posiadam system Win XP Professional Sp3 i wejscie usb jest 2.0. z góry dziękuje :slight_smile:


(Dimatheus) #2

Guti89 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Piotrsobol) #3

Podaj pełną nazwę pendrive’a i płyty głównej, jeżeli możesz :stuck_out_tongue:


(Dimatheus) #4

Hej,

Na początek sprawdź, czy w BIOSie tryb pracy portów nie został przestawiony na USB 1.1.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(nerotestero) #5

Kopiowanie pliku zależy nie tylko od rozmiaru pliku ,ale jeszcze ilości elmentów które kopiujesz. 

Popatrz że jeżeli kopiujesz plik np. “.iso” o rozmiarze 2gb to przekopiuje go w pare minut, ale jeśli kopiujesz już kilka czy nawet kilkaset plików o łącznym romiarze 2gb np. biblioteke z muzyką dajmy na to 300 utworów to będzie kopiowało sie kilkanaście minut.

 

Może najpierw zrób test jeśli mówisz, że na innym komputerze kopiuje szybciej weś ten sam plik kopiuj u siebie i na innym. Spróbuj tez zmierzyć wydajność swojego pendriva na obu komputerach programem HD_Speed (nie wymaga instalacji).