Wolne kopiowanie z napędów DVD

Witam

Ostatnio zauważyłem, że gdy próbuje coś skopiować z płyty DVD dane kopiują się bardzo wolno. Przy kopiowaniu płyt przez nero jest niestety tak samo. Napęd rozpędza się, ale gdy tylko zaczyna kopiować dane zwalnia. Gdy uruchomiłem program Nero CD/DVD Speed także pojawił się ten problem. Rozpędzanie napędu przebiega bezproblemowo, ale przy teście kopiowania prędkość jest ok. 1,8x. Dlaczego tak się dzieje? Co można zrobić by znów dane z płyt na dysk kopiowane były szybko?

Wyczyścić napęd. Służą do tego np. specjalne płyt czyszczące dostępne w sklepach ze sprzętem RTV czy komputerowych.

A może po prosu laser Ci pada. Wtedy pozostaje tylko wymiana.

Napęd jest stosunkowo nowy. Ma 2 miesiące. Lecz problem pojawia się na obu napędach które mam podłączone do komputera (nowym i starym - 3 letnim).

To może odłącz ten starzy napęd i wtedy zacznij kopiować…

Przy wszystkich płytkach tak się dzieje? a może napęd i HDD ją podłączone na tej samej taśmie IDE? Jeżeli tak, to spróbuj to zmienić, np. dokupując drugą taśmę.

Po odłączeniu starszego napędu jest niestety tak samo. Dyski mam na SATA a napędy na IDE więc chyba to nie to jest przyczyną. Dzieje się tak na wszystkich płytach. Nawet gdy odtwarzam płyty DVD z filmami obraz i dźwięk się przycinają.

Może jakiś program ci blokuje. Mi się tak działo jak miałem zainstalowanego nero drive speed.

Miałem zainstalowanego Nero DriveSpeed. Ustawienia w programie na maksymalną prędkość nic nie dały. Odinstalowałem cały pakiet nero i niestety nadal to samo. Zaktualizowałem sterowniki chipsetu płyty głównej, ale niestety nadal to samo. Przy odtwarzaniu filmu DVD obraz i dźwięk się przycinają.