Wolne ładowanie BIOS-u

Witam mam taki problem po wymianie karty graficznej z geforce 7600 gt 250mb ddr2 na geforce 210 512mb gddr2 gdy włączam komputer to bardzo długo bios mi się ładuje

tu mam Filmik :

Pomocy!!

Ten filmik to serio czy ściema - bo nie widziałem jeszcze takich efektów?

A tak na serio to jaką masz płytę główną, ile i jaki ram?

Może bios nie trawi takiego wysokiego modelu karty (może było coś z biosem kombinowane dziwnego i teraz to wyłazi), sprawdź ustawienia w biosie bo chyba powinieneś podwyższyć cache pamięci skoro nowa grafa ma więcej pamięci (chwilowo nie pamiętam jak dokładnie się nazywa ta opcja ale powinno się w niej chyba ustawić połowę wielkości pamięci karty).

Czasem też jak są problemy z płytą pomaga aktualizacja biosu ale z to powinno się robić tylko jak naprawdę jest taka potrzeba i zawsze należy z tym zachować ostrożność.

I upewnij się jeszcze czy przypadkiem w gnieździe karty nie zebrał się kurz, miałem przypadek że zmieniłem kartę i nie chciała zaskoczyć i komp się restartował a przyczyną był jak się okazało kurz w gnieździe pci-e.

moja płyta główna to ASUS P5VD2-MX

już wcześniej zaktualizowałem bios i to samo :frowning:

Wszyscy z tą płytą główną i kartą typu EN210 mają ten sam problem.

Problem spowodowany jest układem NB zamontowanym na płycie głównej. Niestety nie jest on kompatybilny z kartami VGA wykorzystującymi magistrale PCI Express 2.0

Dobrze wiedzieć. Ja zawsze wybieram płyty z chipsetem nVidia nForce.

Też obawiałem się jak zmieniałem grafę na nowszą czy mój GeForce 8400 gs z pci-e 2.0 zadziała poprawnie na mojej płycie ze zwykłym pci-e (na chipie nForce) ale nie mam z nią żadnych problemów.

A da się coś z tym zrobić??

żeby bios ładował się w takim czasie jakim powinien a nie ponad 5 min.

Puki co oficjalne stanowisko ASUSA nic nie mówi w tej sprawie.

Płyta jest leciwa nieprzystosowana do obsługi kart 2.0.

Produkt jest mało wspierany i wycofany z produkcji.

Można spróbować aktualizacji biosu ale szczerze mówiąc nie są zbyt wysokie szanse na poprawę…